اعتبارات عمرانی نوسازی مدارس کشور بیش از دو برابر شد

قزوین- مشاور رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور در امور استان‌ها گفت: اعتبارات عمرانی نوسازی مدارس از ۲ هزار میلیارد تومان در سال قبل به ۵ هزار میلیارد تومان در سال جاری افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار مهر، پیش از ظهر شنبه علیرضا باقری ثالث مشاور رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور در امور استان‌ها و محمدرضا جعفری مدیر عامل جامعه خیرین مدرسه ساز کشور و عسگر علی جوانبخت مدیرکل نوسازی مدارس استان با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قزوین دیدار و گفتگو کردند.

علیرضا باقری در این دیدار گفت: سرانه آموزشی استاندارد ۸.۳ متر است که در کشور به طور میانگین ۵.۲ متر و در استان قزوین ۵.۷ متر است که قزوین توانسته با همراهی مدیران استانی و خیرین حدود ۲ دهم درصد سرانه خود را افزایش دهد.

وی بیان کرد: استان قزوین از نظر جمعیت دانش آموزی در کلاس‌ها تراکم بالایی دارد و رقم ۲۳.۱۵ نشان می‌دهد در هر کلاس به طور میانگین ۲۳ دانش آموز حضور دارد و حدود نیم نفر به این تراکم در قزوین در سال گذشته اضافه شده است که باید برای آن تدبیر کرد.

مشاور رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور در امور استان‌ها افزود: در استان قزوین در سال قبل ۹ میلیارد تومان تعهد مشارکت خیرین محقق شد و این استان در ردیف مناطق بسیار فعال در این عرصه است که جای تقدیر دارد.

باقری اظهار داشت: در مقایسه اعتبارات استانی و ملی تخصیص یافته به استان قزوین بین سال‌های ۹۵ تا ۹۰۷ حدود یک بود که به ۴.۲ رسیده است.

وی گفت: سرجمع اعتبارات عمرانی ملی در نوسازی مدارس در سال قبل حدود دو هزار میلیارد تومان بود که در شش محور از جمله احداث، نوسازی، مقاوم سازی، استاندارد سازی تأسیسات سرمایشی و گرمایشی هزینه شد و امسال این اعتبارات بیش از دو برابر شد و به ۵ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

مشارکت خیرین استان قزوین بالاست

باقری در ادامه با اظهار تشکر از مشارکت خیرین در تأمین فضاهای آموزشی اظهار داشت: خوشبختانه میزان مشارکت خیرین استان در تأمین مدرسه و فضاهای آموزشی بالاست و امیدواریم همسان با آن کمک‌های دولتی هم ارتقا پیدا کند تا بتوانیم سرانه آموزشی را بالا ببریم.

کد خبر 4671029

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 4 =