فراهم سازی فضای بازی در جامعه موجب تقویت مهارت‌های کودکان می شود

اصفهان - رئیس کمیسیون اجتماعی و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: فراهم سازی فضای بازی در جامعه و در میان خانواده ها موجب ترویج نشاط اجتماعی و تقویت مهارت‌های کودکان می شود.

کوروش محمدی در حاشیه افتتاح جاده سلامت در منطقه رهنان اصفهان در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: دو رویداد مهم در منطقه ۱۱ شهرداری اصفهان به وقوع پیوست که افتتاح جاده سلامت به طول یک هزار و ۶۰۹ متر بر اساس مدل راکپورت از آن جمله است و شهروندان و ساکنان آن منطقه می‌توانند با انجام تست مذکور به وضعیت سلامت قلبی عروقی خود پی ببرند.

وی افزود: علاوه بر افتتاح جاده سلامت از سوی اداره توسعه فرهنگ سلامت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان، رویداد تفریحی ورزشی «تاب ستانه» به همت معاونت ورزشی این سازمان برگزار شد تا نشاط اجتماعی ساکنان آن منطقه فراهم شود.

رئیس کمیسیون اجتماعی و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان بیان داشت: برنامه‌های تفریحی و ورزشی که در پارک شهدای مدافع حرم در منطقه رهنان برگزار می‌شود از سلسله رویدادهای سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان با عنوان «شهر فعال، شهروند شاد» است که سعی دارد تا با ایجاد تمهیدات و تسهیلات و برگزاری بازی‌های محلی، بومی، سنتی و کودکانه به ویژه در محله‌های کم برخوردار انواع و اقسام بازی‌های سالم و سرگرم کننده را در اختیار شهروندان آن محله‌ها قرار دهد.

توزیع و تزریق فضای بازی در بین شهروندان موجب افزایش نشاط اجتماعی در بین خانواده‌ها می‌شود

وی با بیان اینکه برگزاری این بازی‌های مفرح اهداف متعددی را دنبال می‌کند، اظهار داشت: توزیع و تزریق فضای بازی در بین شهروندان موجب افزایش نشاط اجتماعی در بین خانواده‌ها می‌شود؛ ایجاد فضای گرم و همدلی بین اعضای خانواده، والدین و فرزندان در محیطی صمیمی و سرگرم کننده موجب ترویج نشاط اجتماعی و تقویت مهارت‌های کودکان خواهد شد.

محمدی ابراز داشت: از اهداف دیگر این برنامه‌ها ترغیب و تشویق کودکان به استفاده از بازی‌های کم هزینه و آسان است؛ بازی‌هایی که مسیر آموزش غیرمستقیم را فراهم می‌کند و می‌تواند تعامل سازنده‌ای بین اعضای مستحکم‌ترین نهاد اجتماعی یعنی خانواده پدید آورد.

تقویت مهارت و توجه به قاعده بازی می‌تواند برای کودکان یک اصل مهم تربیتی در نظر گرفته شود

رئیس کمیسیون اجتماعی شورای شهر اصفهان با تاکید بر اینکه تقویت مهارت و توجه به قاعده بازی می‌تواند برای کودکان یک اصل مهم تربیتی در نظر گرفته شود، اظهار داشت: استمرار این برنامه‌های بازی محور در بین خانواده‌ها و اعضای محله‌ها می‌تواند منجر به انسجام بیشتر خانواده و افزایش نشاط اجتماعی در سطح جامعه شود.

وی افزود: دورهمی های خانوادگی و محله‌ای در چارچوب فرایند اجتماعی و زیر مؤلفه ای برای تقویت سرمایه اجتماعی تعریف می‌شود. برگزاری این برنامه‌ها بی نظیر است و کمتر اتفاق افتاده که مجموعه‌ای از بازی‌ها و سرگرمی‌ها به بطن محله‌ها رود و در اختیار خانواده‌ها قرار داده شود.

محمدی با اعلام اینکه برگزاری برنامه‌های تابستانه حامل پیام قرابت و نزدیکی مدیریت شهری با شهروندان است ادامه داد: برگزاری این برنامه‌ها با حداقل امکانات و سرمایه گذاری ایجاد شده است که با استقبال چشمگیر شهروندان مواجه شده و این افزایش امید و نشاط اجتماعی در سطح جامعه به همراه آموزش غیرمستقیم به کودکان از مزایای برگزاری برنامه‌های تابستانه است.

تاکید بر مهارت آموزی کودکان با استفاده از برنامه‌های تابستانه

رئیس کمیسیون اجتماعی شورای شهر اصفهان با تاکید بر مهارت آموزی کودکان با استفاده از برنامه‌های تابستانه تصریح کرد: مهارتی که کودکان در فرایند بازی به دست می‌آورند از مؤثرترین آموزش‌های غیرمستقیم است؛ این روش باعث می‌شود که کودک در روندی لذت بخش دست به آزمون و خطا بزند و بیاموزد.

محمدی ابراز داشت: با توجه به تجربه درخشان برگزاری رویدادهای تفریحی ورزشی و با توجه به آنکه امکانات و تجهیزات اولیه کم هزینه است و باری بر روی دوش شهرداری‌های مناطق نمی‌گذارد بنابراین انتظار می‌رود شهرداری‌های مناطق ۱۵ گانه در راستای استمرار این برنامه‌ها آستین بالا بزنند و به صورت خودکفا درباره استمرار این برنامه‌ها اقدام کنند.

کد خبر 4671043

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 7 =