طرح ویژه اتحادیه اروپا برای «جانسون» در خصوص برگزیت

اتحادیه اروپا در نظر دارد پیشنهاد تمدید طرح دوره برگزیت بدون توافق را به «بوریس جانسون» نخست وزیر احتمالی انگلیس ارائه کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گاردین، نظر به شانس بالای بوریس جانسون برای رسیدن به ریاست حزب محافظه کار و متعاقب آن نخست وزیری انگلیس و همچنین نقطه نظرات وی در خصوص برگزیت (خارج شدن انگلیس از اتحادیه اروپا) بروکسل در نظر دارد تا پیشنهاد تمدید طرح دوره برگزیت بدون توافق را به وی ارائه کند.

به نوشته گاردین، اتحادیه اروپا قصد دارد این طرح را تا بعد از تاریخ ۳۱ اکتبر تمدید کند.

جانسون یکی از حامیان اصلی کمپین خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بوده و بارها بر عزم خود برای خارج کردن این کشور از اتحادیه اروپا تا ۳۱ اکتبر آن هم بدون توافق تاکید کرده است.

این وضعیت در حالی است که «دفتر مسئولیت بودجه‌ای» انگلیس در مورد تبعات اقتصادی خروج از اتحادیه اروپا بدون دستیابی به توافق با این اتحادیه هشدار داده است.

دفتر مسئولیت بودجه‌ای در گزارشی گفته است درصورت خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بی‌آنکه توافقی در مورد شرایط خروج و روابط آتی بین دو طرف به دست آید، می‌تواند رشد منفی تا ۲ درصد را همراه داشته باشد.

این نهاد دولتی تضعیف اطمینان اقتصادی و کاهش سرمایه‌گذاری و مبادلات تجاری را عامل بروز رکود، کاهش ارزش دارایی‌ها و نرخ برابری پوند در برابر ارزهای معتبر دانسته است.

پیش‌بینی قبلی این مؤسسه در مورد وضعیت اقتصادی انگلیس در پایان سال ۲۰۲۰ حاکی از رشد حدود ۲ درصد بود که بر اساس فرض برگزیت با توافق با اتحادیه اروپا تنظیم شده بود. در صورتی که پیش‌بینی این دفتر درست باشد، خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا به معنی کاهش ۴ درصدی رشد نسبت به پیش بینی قبلی است.

کد خبر 4671085

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =