روش ورود پژوهشگاه فضایی به بررسی خسارات سیل باید اعلام می‌شد

خرم‌آباد- مدیرکل مدیریت بحران وزارت جهاد کشاورزی گفت: روش ورود پژوهشگاه فضایی به بررسی پرونده‌های خسارات سیل باید قبل از اعمال تغییرات در این فرآیند، مشخص و شفاف می‌شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد موسوی امروز شنبه در قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده لرستان در رابطه با عدم تأیید ۱۴ هزار پرونده خسارت سیل به بهره برداران کشاورزی لرستان پس از ورود سازمان پژوهشگاه فضایی ایران به روند بررسی پرونده‌های خسارت سیل گفت: هرگز مانع دقت کار نیستیم؛ چه پژوهشگاه فضایی باشد و چه هر سازمان دیگری که در راستای افزایش دقت بررسی پرونده‌ها کار کند؛ اما باید متد ورود آن برای همه شفاف باشد.

وی با بیان اینکه همکاران پژوهشگاه فضایی ایران باید ابتدا نقشه پهنه‌های متأثر از سیل را با استاندار لرستان و رئیس سازمان جهاد کشاورزی به اشتراک می‌گذاشتند و بعد به نتیجه می‌رسیدند، تصریح کرد: نمی‌شود بدون اینکه فرآیند کار شفاف باشد ۱۴ هزار پرونده را حذف کنند.

مدیرکل مدیریت بحران وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه باید نقشه پهنه خسارت دیده از سیل را با دوستان هماهنگ می‌کردند، افزود: متد و روش ورود پژوهشگاه فضایی به روند بررسی پرونده‌ها باید قبل از تغییرات مشخص باشد؛ حتماً باید روشی وجود داشته باشد و شفاف باشد.

موسوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه اولین مصوبه‌ای که دولت در حوزه سیل داشت مربوط به بخش کشاورزی بود، اظهار داشت: دولت ۲۶۹۱ میلیارد کمک بلاعوض و ۲۵۰۰ میلیارد تسهیلات قرض الحسنه ۴ درصد را برای جبران خسارات بخش کشاورزی اختصاص داد.

وی تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی با همراهی وزارت کشور دستورالعمل اجرایی چگونگی پرداخت این تسهیلات را مشخص کرد.

مدیرکل مدیریت بحران وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه تاکید وزارت کشور این بود که اطلاعات باید در سامانه سجاد ثبت شود، اولین بار بود در نظام جبران خسارت در قالب چنین سامانه‌ای کارها انجام شد و خوشبختانه کار خوب پیش رفت، تصریح کرد: امروز بیش از ۲۰ هزار پرونده در لرستان با این کم و کیف و دقت در سامانه ثبت شده است.

کد خبر 4671469

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 9 =