مشکل بررسی ۱۴ هزار پرونده خسارت سیل لرستان به سرعت برطرف می‌شود

خرم‌آباد- رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار وزارت کشور گفت: مشکل بررسی ۱۴ هزار پرونده خسارت سیل بخش کشاورزی لرستان به سرعت و طی سه روز آینده برطرف می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر شجاعان امروز شنبه در قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده لرستان در خصوص عدم تأیید ۱۴ هزار پرونده خسارت بخش کشاورزی لرستان گفت: اطلاعات افراد آسیب دیده از سیل را پایگاه‌های داده‌ها در کشور مقایسه می‌کنیم، از جمله با ثبت احوال، جهاد کشاورزی، کمیته امداد و…

وی با بیان اینکه یکی از پایگاه‌های داده‌ای که در مسیر کار از آن بهره گرفتیم سازمان پژوهشگاه فضایی کشور بود، تصریح کرد: چرا سازمان فضایی را وارد کردیم؟ قبلاً چنین چیزی را نداشتیم؛ اما قطعاً باید در امور خود از فناوری‌های جدید بهره بگیریم و نباید تنها از روش‌های سنتی استفاده کنیم.

رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار وزارت کشور با تاکید بر اینکه نیاز داشتیم از نقشه‌های فضایی سازمان پژوهشگاه فضایی استفاده و اطلاعات را تطبیق کنیم، خیلی هم در این رابطه به ما کمک کرده است به ویژه در استان‌های شمالی افزود: در مواردی برآورد انجام شده با آنچه واقعیت بوده بیش از ۵۰ درصد تفاوت داشته و بیش از اندازه برآورد کرده ایم. لذا نیاز است با بررسی دقیق منابع را درست و بهتر توزیع کنیم.

شجاعان با اشاره به اینکه وزیر کشور دستور دادند تمامی اطلاعات را یک بار با پژوهشگاه فضایی کنترل کنیم، لذا پرونده‌ها را به صورت الکترونیکی ارسال کردیم، گفت: البته این انتقاد درست است که قبل از اجرا شدن باید کار با جهاد کشاورزی هماهنگ می‌شد.

وی با بیان اینکه مجموعه توانمندی پژوهشگاه محدود است و الان دو شیفت کار می‌کنند تا به ما برسند، آنها عقب هستند از اطلاعات ما تصریح کرد: اینکه پرونده‌ای برگشت خورده چیزی حذف نشده است، پرونده‌ها در اختیار ما هستند.

رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار وزارت کشور با تاکید بر اینکه مثلاً در پلدختر ۱۱۰۹ پرونده داشته ایم که اطلاعات ۸۹۵ مزرعه خارج از شهرستان است، افزود: اینکه چرا این اتفاق افتاده یکی از دلایلش این است که شاید دستورالعمل‌ها گویا نبوده یا آموزش‌ها خوب نبوده است. باید این مسائل آسیب شناسی و حل شود.

شجاعان با اشاره به اینکه پرونده‌های خسارات نزد ما هستند و برگردانده ایم که اصلاح شود، اظهار داشت: این پرونده‌ها یکسری ایرادات و نواقصی دارد که خواسته ایم آنها را رفع کنند؛ این اقدام به معنای حذف پرونده نیست، بخش قابل توجهی از پرونده ها به یک تغییر جزئی نیاز دارند.

وی با بیان اینکه همکاران پژوهشگاه نیز سه روز در استان مستقر بودند و آموزش لازم را به کارشناسان جهاد کشاورزی دادند، تصریح کرد: شاید برای جلوگیری از این اتفاقات باید آموزش بیشتری می‌دادیم که نیروها در مشخص کردن نقاط جغرافیایی دقت بیشتری به عمل می‌آورند؛ عدم تایید این پرونده ها شاید خطای اپراتوری در ورود اطلاعات است و یا عدم دقت در نقطه یابی جغرافیایی عامل خطا بوده است.

رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار وزارت کشور خاطرنشان کرد: به هر روی این مسائل به سرعت برطرف می‌شود، ظرف دو سه روز آینده برطرف خواهد شد و مسئله نگران کننده نیست.

کد خبر 4671489

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 7 =