گردشگری در کرمان مغفول مانده است

کرمان - معاون عمرانی استاندار کرمان گفت: در استان کرمان گردشگری مقداری مغفول مانده و نیاز است که کارهای بیشتری در این زمینه انجام شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی موسوی آیت اللهی عصر شنبه در جلسه کارگروه گردشگری استان کرمان با اشاره به اینکه صنعت گردشگری در دنیا سومین صنعت است، اظهار کرد: در کشور و استان کرمان این امر مقداری مغفول مانده و نیاز است که کارهای بیشتری در این زمینه انجام شود.

وی با بیان این مطلب که گردشگری و اشتغالزایی دارای درآمدزایی خوبی است، افزود: در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری ۲۵۵ میلیون نفر اشتغالزایی در دنیا انجام شده است لذا باتوجه به خواسته مقام معظم رهبری باید کار بیشتری در این حوزه انجام شود تا بتوانیم به جایگاه واقعی این صنعت برسیم.

معاون عمرانی استاندار کرمان با اشاره به اینکه در استان کرمان ظرفیت ها و جاذبه های زیادی داریم که می تواند از آن کسب درآمد کرد، اظهار داشت: خانه های بوم گردی در این زمینه می تواند کمک زیادی کنند همچنین می توان برای معرفی ظرفیت صنایع دستی استان در پروازهای استان استفاده کرد.

وی با بیان این مطلب که اگر اشتغالزایی در حوزه صنایع دستی و گردشگری انجام شود می تواند موجب کاهش بزه شود، عنوان داشت: خبرنگاران می توانند در این زمینه به ما کمک کنند لذا پیشنهاد می کنم که خانه مطبوعات عضو این کارگروه شود.

موسوی آیت اللهی اظهار داشت: در ارتباط با مسائل گردشگری مصوبات خوبی داشته ایم که برخی اجرا و برخی معطل مانده است لذا باید در زمینه طرح هایی که معطل مانده است جلساتی گرفته و موانع مربوطه مرتفع شوند.

معاون عمرانی استاندار کرمان با اشاره به اینکه ما باید در حوزه میراث فرهنگی برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت داشته باشیم همچنین باید زیرساخت ها در این حوزه مشخص باشد، اظهار داشت: در خصوص دستورالعمل دولت برای راه اندازی ۵۰۰ هتل در کشور، تقاضا دارم مکان های لازم مشخص شود ما نیز زمین مورد نیاز را در این زمینه نیز تأمین می کنیم لذا میراث فرهنگی ظرف یک هفته آینده مکان های مورد نیاز برای راه اندازی هتل را مشخص کند.

وی با بیان این مطلب که کاملاً آمادگی داریم که بناهای تاریخی استان مرمت شوند، بیان داشت: استان کرمان ۷ هزار اثر دارد و حتی سرمایه گذار هم داریم منتها باید بستر لازم مهیا بشود.

کد خبر 4671634

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =