۲۹۶۰ کارت هوشمند برای معلولان در زنجان صادر شده است

زنجان-معاون امور توانبخشی بهزیستی استان زنجان گفت: تاکنون ۲ هزار و ۹۶۰ کارت هوشمند برای معلولان در استان زنجان صادر شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد میرزایی شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران در محل بهزیستی استان زنجان، به صدور کارت هوشمند برای معلولان در استان زنجان اشاره کرد و افزود: تاکنون ۲ هزار و ۹۶۰ کارت هوشمند برای معلولان در استان صادر شده است.

وی اظهار کرد: تا پایان سال و بر اساس هدف‌گذاری انجام‌گرفته تعداد کارت هوشمند صادر شده در استان زنجان برای معلولین افزایش می‌یابد.

معاون امور توان بخشی بهزیستی استان زنجان گفت: کارت هوشمند برای معلولان از نیمه دوم سال ۹۲ شروع شده است.

میرزایی از وجود ۲۰ هزار معلول در استان زنجان خبر داد و تأکید کرد: این تعداد معلول شامل معلولین ذهنی، جسمی، شنوایی، بینایی، روان و سالمندان هستند.

وی افزود: معاونت توان‌بخشی مجموعه‌ای است که اقدامات هدفمند را برای قادرسازی شخص معلول به‌منظور دست یابی به سطح نهایی توانایی و عملکرد جسمی، حسی، ذهنی، روانی، اجتماعی و حفظ این توانایی‌ها انجام می‌دهد.

معاون امور توان‌بخشی بهزیستی استان زنجان به مزایای صدور کارت بین‌المللی معلولان اشاره کرد و یاد آور شد: با صدور این کارت افراد معلول می‌توانند در سراسر جهان بدون ارائه گواهی، از خدمات سازمان‌های مرتبط با حوزه معلولان استفاده کنند.

میرزایی گفت: بهزیستی استان زنجان در صدور کارت هوشمند برای معلولین عملکرد خوبی دارد و با برنامه ریزی های صورت گرفته روند موجود رشد خواهد یافت.

کد خبر 4672727

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 10 =