گام دوم انقلاب اسلامی در نشست حوزه هنری قزوین تحلیل شد

قزوین- در نشست تخصصی کارشناسان حوزه هنری استان قزوین، بیانیه گام دوم انقلاب مورد تحلیل و بررسی کارشناسی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، نشست تخصصی کارشناسان حوزه هنری قزوین صبح دوشنبه با هدف بررسی جایگاه حوزه هنری در گام دوم انقلاب اسلامی در حوزه هنری قزوین برگزار شد.

در این نشست علی هوشمند رئیس حوزه هنری استان قزوین گفت: گذشت زمان نتوانسته مانع از تحقق اهداف انقلاب شود و فرهنگ انقلابی را به حاشیه سوق دهد و بیانیه گام دوم یک متن راهبردی است که باید متناسب با محورها و محتوای نهفته در آن، نسبت به برنامه‌ریزی و تدبیر لازم اقدام شود.

هوشمند افزود: متن گام دوم، به عنوان راهنمای عمل، خطوط اصلی حرکت ما را برای آینده‌ای روشن، ترسیم کرده و باید با درک عمیق، برنامه ریزی و تقسیم کار در قالب نشست‌های تخصصی و کارگاهی به ترجمه، تحلیل و تحقق عملی بخش‌های مختلف آن همت کنیم.

رئیس حوزه هنری استان قزوین خودآگاهی فرهنگی و تاریخی را لازمه فهم مفاهیم و محکمات این بیانیه برشمرد و یادآور شد: نهضت امام (ره) در سال ۴۲ آغاز شد و در سال‌های مبارزه شعله کشید و در سال ۵۷ به ثمر نشست و امروز پس از چهار دهه انوار این انقلاب مرزهای جغرافیایی را در نوردیده و بر دیگر ملت‌ها پرتو افشانی می‌کند و درست بر اساس همیت ضرورت فرهنگی و تاریخی، رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز نقشه راه نهضت عظیم مردمی را در گام بعدی یعنی گام دوم در ابعاد ملی و فرا ملی تجویز کرده اند.

وی یادآورشد: در جبهه انقلاب برای تحقق کامل آرمان‌ها علاوه بر تشخیص درست اولویت‌ها باید تصویر سازی واقعی و قابل تحقق داشته باشیم و از بیان آرمان‌ها نترسیم.

هوشمند بیان کرد: در فرهنگ سازی برای تقویت روحیه جهاد و مقاومت باید در سطوح عموم مردم و نخبگان برنامه ریزی کرده و اثر گذار باشیم و برای تربیت جانشین و نیروی‌های متعهد تلاش کنیم.

وی افزود: محتوا محوری، توجه به اقتصاد هنر، وابسته نبودن به منابع دولتی، ایجاد کانون‌های زیست فرهنگی به ویژه در حوزه رسانه، مسجد محوری و تدوین تاریخ شفاهی مساجد از محورهای برنامه‌های آتی این مرکز است.

در این نشست کارشناسان واحدهای هنری دیدگاه و برنامه‌های خود را در خصوص بیانیه گام دوم مطرح کردند.

کد خبر 4672786

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 14 =