راه‌اندازی ۱۱ اقامتگاه بوم‌گردی در استان البرز

کرج - معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان البرز گفت: تا پایان سال جاری یازده اقامتگاه بوم‌گردی در استان البرز راه‌اندازی می‌شود.

احمد ترکاشوند در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به وضعیت ایجاد اقامتگاه‌های بوم گردی در استان البرز با هدف توسعه گردشگری، اظهار کرد: در این حوزه چهار برنامه اصلی در دستور کار است که نخستین برنامه مربوط به احداث اقامتگاه‌های بوم گردی است.

وی با بیان اینکه تا بهمن ماه گذشته تنها سه اقامتگاه بوم گردی در استان البرز وجود داشت، گفت: طی چند ماه اخیر شش اقامتگاه دیگر احداث شده است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان البرز با اشاره به اینکه واحدهای بوم گردی موجود در استان مشتمل بر تبدیلی و ایجادی است، گفت: اولویت ما در داشتن اقامتگاه با خانه‌های تبدیلی است، به گونه‌ای که از ۹ واحد موجود تنها دو مورد ایجاد شده است.

ترکاشوند اضافه کرد: قصد داریم تا پایان سال جاری تعداد اقامتگاه‌های بوم گردی استان را به بیش از ۲۰ مورد افزایش دهیم.

وی دومین برنامه در این حوزه را تکیه بر آموزش دانست و گفت: نکات لازم برای تشویق مردم و بخش خصوصی به منظور مشارکت و توسعه بوم گردی در کنار ضرورت رعایت نکات زیست محیطی ارائه می‌شود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان البرز با اشاره به اهمیت بازاریابی و تبلیغات برای توسعه گردشگری و بوم گردی، گفت: در این خصوص کتابچه راهنما و اطلس گردشگری دو زبانه به چاپ رسیده است همچنین تیزرهای تبلیغات گردشگری نیز ساخته شده است.

ترکاشوند با اشاره به اهمیت توسعه گردشگری استان البرز، گفت: بر توسعه بوم گردی تاکید فراوان داریم، در این حوزه با همراهی و کمک رسانه‌ها برنامه‌های اجرایی را پیش می بریم.

وی توزیع دفاتر خدمات مسافرتی برای کمک به رونق هر چه بیشتر گردشگری و بوم گردی را با اهمیت توصیف کرد و گفت: تلاش می‌کنیم بوم گردی در مناطقی از جمله اشتهارد، ساوجبلاغ، طالقان و محور کرج – چالوس توسعه پیدا کند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان البرز با تاکید بر اینکه بخش خصوصی می‌تواند در توسعه بوم گردی تحول آفرین باشد، گفت: مشارکت بخش خصوصی به گونه‌ای بوده که ظرف مدت شش ماه شاهد افزایش سه برابری صدور مجوز ایجاد اقامتگاه‌های بوم گردی در استان باشیم، به یقین با ارائه آموزش‌های بیشتر آمار متقاضیان چندین برابر می‌شود.

ترکاشوند در بخش دیگری به مصالح به کار رفته در ساخت واحدهای بوم گردی، گفت: نکته مهم در ایجاد این واحدها و توسعه بوم گردی همراهی و تطبیق مصالح کاربردی با محیط زیست منطقه است.

کد خبر 4672893

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 11 =