کمیته های ستاد اربعین مساله افزایش زائران امسال را مدنظر قراردهند

اراک- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: امسال باتوجه به حذف ویزای اربعین بر جمعیت زائران افزوده می شود بنابراین کمیته های ستاد اربعین مساله افزایش زائران را مدنظر قرار دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، بهروز اکرمی پیش از ظهر دوشنبه در دومین جلسه ستاد اربعین حسینی استان مرکزی در اراک، خطاب به مدیران دستگاه های اجرایی استان اظهار داشت: از مدیران کل انتظار می رود که شخصاً در این جلسات حضور پیدا کنند و بنا به هر دلیلی در صورت نبود آنها معاون یا قائم مقامشان در جلسات شرکت کنند، باید توجه داشت کار ستاد اربعین یک وظیفه اعتقادی است.

وی ادامه داد: روسای کمیته ها باید از هم اکنون با شناسایی نقاط ضعف سال های گذشته برای هرچه بهتر برگزار کردن مراسم اربعین تلاش کنند و ما باید به عنوان مسئولین ذی ربط مسئولیت خود را در این حوزه به خوبی انجام دهیم، به طوری که شرایطی را فراهم سازیم که تمام حواس زائرین به بخش معنوی سفر معطوف شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: نباید وجه مردمی در سفر اربعین تضعیف شود و ما به عنوان مسئولین دولتی و نظام باید تسهیل گر باشیم.

اکرمی افزود: کمیته امنیتی ستاد اربعین استان باید مسائل امنیتی این راهپیمایی را مدنظر قرار دهند و به برگزاری جلسات در این خصوص اقدام کنند.

وی اظهار کرد: فرمانداران نسبت به برگزاری جلسات ستاد اربعین اقدام و صورتجلسات مربوطه را به دبیرخانه استانداری ارسال کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: با توجه به جلسه اخیر ستاد مرکزی اربعین در تهران، رویکرد ستاد اربعین در سال جاری به صورتی است که خدمات به زائرین در داخل کشور و مرز ارایه شود زیرا در کشور عراق عراقی ها خدمات لازم به زائرین اربعین را انجام می دهند و در صورت لزوم فقط تکمیل کننده خدمات خواهیم بود.

اکرمی خاطر نشان کرد: امسال باید به موضوعات مربوط به پشتیبانی اربعین به طور جدی پرداخته شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: در اربعین امسال هیچ کمیته ای نباید مستقل عمل کند بلکه تمامی کمیته های ستاد باید با سیاست های کلان ستاد مرکزی اربعین و ستاد اربعین استان هماهنگ باشند.

وی بیان کرد: بخش اعظم خدمات رسانی در هنگام بازگشت زائرین اربعین باید فراهم شود و تمامی کمیته ها باید تا پایان سفر زائرین پای کار بوده و طراحی و برنامه ریزی های لازم را انجام دهند.

کد خبر 4673164

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =