نبود مطالعات پژوهشی در شوراها و جلسات مختلف استان همدان

همدان - امام جمعه همدان با گلایه از نبود مطالعات پژوهشی در شوراها و جلسات مختلف استان همدان، گفت: باید کارها را با تمام وجود پیگیری کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله حبیب الله شعبانی ظهر دوشنبه در ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان همدان با تاکید بر اهمیت برگزاری جلسات این ستاد خاطر نشان کرد: برای نتیجه گیری بهتر در این جلسات باید با بررسی یک موضوع خاص در هر جلسه آن را به صورت مساله محور پیگیری کنیم.

وی افزود: باید برای هر جلسه یک دستور کار مشخص شود و آن را از قبل به اعضا ابلاغ کنیم تا زمان کافی برای ارائه طرح‌ها و بررسی مشکلات موجود در جلسات وجود داشته باشد و در این صورت است که می‌توان به یک برنامه عملیاتی دقیق رسید.

امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه امر به معروف همانند اقامه نماز، وظیفه تک تک مسلمانان است، یادآور شد: بنای این ستاد نباید تنها بر ارائه گزارش و آمارها باشد چرا که هر گاه به مرحله گزارش دادن می رسیم آن اثرات اجرایی مد نظر از بین می‌رود و باید کارها را با تمام وجود پیگیری کنیم.

وی با گلایه از نبود مطالعات پژوهشی در شوراها و جلسات مختلف اظهار داشت: اگر بتوانیم موضوعات مختلف را به صورت پژوهش محور پیش ببریم و اثر گذاری و آسیب شناسی هر موضوع را مورد مطالعه قرار دهیم می‌توان انتظار نتیجه بهتری را داشت.

نماینده ولی فقیه در استان همدان وظیفه ستاد را ارزش سازی در جامعه عنوان کرد و گفت: بسیاری از دخترانی که حجابشان مشکل دارد نه بی دین هستند و نه مخالف حجاب بلکه نمی‌دانند حجاب یک تمدن است، بنابراین باید امروز حجاب را به عنوان یک ارزش در جامعه تشریح کنیم.

وی یادآور شد: باید با ارزش سازی، حجاب را به عنوان یک تمدن، ارزش و کلاس برای جامعه معرفی کنیم و این یکی از وظایف این ستاد است.

آیت الله شعبانی با اشاره به اهمیت استفاده از ظرفیت تبلیغات میدانی بیان داشت: نصب یک جمله کوتاه روانشناسی شده در مورد اهمیت حجاب که روی آن فکر شده باشد می‌تواند اثر گذاری بسیار زیادی در جامعه داشته باشد.

وی عنوان کرد: زمانی که دشمن با تمام قدرت به دنبال ارزش سوزی در جامعه است و هنجارها تغییر می‌دهد همه ما موظف هستیم تا برای مقابله با این نقشه‌ها راه کاری اجرایی پیدا کنیم و اگر بتوانیم به جامعه تفهیم کنیم که حجاب نشانه تمدن و ارزش برتر است خود مردم به این سمت حرکت خواهند کرد.

کد خبر 4673179

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 6 =