فرهنگ استفاده از سبوس در نانوایی های خراسان شمالی نهادینه شود

بجنورد- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی گفت: فرهنگ استفاده ازسبوس در نانوایی های این استان باید نهادینه شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمود قنبری اظهار کرد: هم اکنون بخشی از خانوارها علاقه دارند که نان سبوس دار مصرف کنند اما متاسفانه نانوایی ها از این اقدام خود داری می کنند.

قنبری با بیان اینکه نانوایی ها اعلام می کنند که مشتریان نان سفید مصرف می کنند، افزود: با توجه به فایده های نان سبوس دار و آگاهی رسانی در این زمینه هم اکنون بخشی از خانوارها تمایل به مصرف نان سبوس دار پیدا کرده اند.

وی بیان کرد: هم اکنون بخشی از شهروندان خراسان شمالی نان مورد نیاز که داری سبوس است و حتی نان جو را از نانوایی های فانتزی تهیه می کنند که این امر نشان می دهد اینگونه نان ها نیز مشتری دارد.

معاون اقتصادی استاندار خراسان شمالی از دستگاه های متولی از جمله معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی و سایر ارگان های مربوط خواست تا فایده های این نان برای مردم در رسانه ها اطلاع رسانی شود و گفت: سبوس دارای فایده های زیادی است که مصرف آن باید در جامعه نهادینه شود اما باید به شکل درست و استاندارد مورد استفاده قرار گیرد که این امر نظارت بیشتری را می طلبد.

قنبری اظهار کرد: حتی هم اکنون نان سنگک در این استان با آرد سفید تهیه می شود که متاسفانه از کیفیت لازم برخوردار نیست در صورتی که باید هر نانی با آرد مخصوص به آن تهیه شود.

وی از نحوه کار برخی از نانوایی ها در خراسان شمالی انتقاد کرد و گفت: متاسفانه برخی از نانوایی ها هنوز با تخته چوبی کار می کنند که این امر نیز باید بررسی و بازدید شود.

معاون اقتصادی استاندار خراسان شمالی خواستار استفاده تخته مناسب قابل شست و شو در نانوایی ها شد و افزود: دستگاه های مربوطه در این زمینه به طوری جدی از نانوایی ها بازدید داشته باشند.

کد خبر 4673185

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =