سمنان یکی از ۷ شهر دوست‌دار کودک انتخاب شد

سمنان - شهردار سمنان با بیان اینکه شهر دوست‌دار کودک به این است که نیازهای کودکان در امور شهری در کانون توجه قرار می‌گیرد، گفت: سمنان یکی از هفت شهر دوست‌دار کودک انتخاب شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد ناظم رضوی در دیدار ظهر دوشنبه خود با مدیرکل کانون پرورش فکری استان سمنان به میزبانی دفتر خود با بیان اینکه سمنان یکی از هفت شهر دوست‌دار کودک در کشور انتخاب شده است، ابراز کرد: شهر دوست‌دار کودک، شهری است که نیازهای کودکان و نوجوانان را در کانون توجه قرار داده و تلاشی در راستای توسعه، مناسب‌سازی و بسترسازی از منظر کالبدی و اجتماعی شهر برای فعالیت کودکان است تا آن‌ها نیز مانند سایر شهروندان منطبق با نیازهای‌شان بتوانند در شهر زندگی کنند.

وی افزود: گفت: شهر دوست‌دار کودک زمینه‌ساز رشد و ارتقای ابعاد جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی اعم از امنیت، نشاط و سلامت و… کودکان و نوجوانان است.

توسعه فعالیت‌های فرهنگی

شهردار سمنان در ادامه بیان کرد: شهرداری برای توسعه هر نوع هم‌کاری در فعالیت‌ها و هم‌چنین توسعه فضاهای آموزشی و فرهنگی و امکانات مرتبط با آن در مراکز فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری سطح شهر سمنان، آماده است.

ناظم رضوی ابراز داشت: در راستای تحقق شعار «سمنان، شهر دوستدار کودک» که خود دارای دو جنبه است یکی شهری که کودکان آن را دوست دارند و دیگر، شهری که ظرفیت بهتر و مطلوب‌تر را برای زیست کودکان فراهم می‌کند، فعالیت‌ها و کارگاه‌های آموزشی بایست شایسته‌ی کودکان این شهر، برنامه‌ریزی و اجرا شود.

همکاری شهرداری و کانون پرورش فکری

مدیرکل کانون پرورش فکری استان سمنان نیز در این دیدار، گفت: با توجه به وضعیت اعتباری در سال جاری، افزایش کارگاه‌ها برای مجتمع و مرکز فرهنگی‌هنری شماره دو کانون سمنان و هم‌چنین بازسازی مرکز فرهنگی‌هنری شماره یک کانون و تجهیزات مرتبط، نیازمند مساعدت همکاری همه دستگاه‌های اجرایی، خدماتی و فرهنگی و … است.

نبی الله خدابخشی هم‌افزایی و گسترش فعالیت‌ها در شهر سمنان مکان‌سنجی و اجرای فعالیت‌ها در قالب جشنواره و مهرواره ویژه کودکان و نوجوانان، توجه به کودکان کار و اجرای برنامه‌های ویژه این قشر جامعه، مشارکت در برنامه‌های مرتبط با حوزه‌ی بازی و اسباب‌بازی با عنوان «نیم‌قرن کودکی»، انتقال آموزه‌ها به‌صورت غیر مستقیم به کودکان را در زمره مسائل مورد تاکید در تعاملات بین دستگاهی در سطح استان سمنان دانست.

وی افزود: حفظ تنوع و شادابی در برنامه‌های ویژه کودکان و نوجوانان، برگزاری دوسالانه تئاتر کودکان و نوجوانان در سطح ملی به میزبانی شهر سمنان و اجرای برنامه‌هایی مانند جشنواره قصه‌گویی، مسابقات فرهنگی و هنری، جشن‌های مناسبتی، هفته ملی کودک، هفته‌ کتاب و کتاب‌خوانی، مهرواره و… نیز از جمله رئوس همکاری بین کانون پرورش فکری و شهرداری سمنان محسوب می‌شوند.

کد خبر 4673440

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =