مبنای ارزیابی عملکرد دستگاه ها نباید غلط انداز باشد

اهواز- رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: مبنای ارزیابی عملکرد دستگاه ها نباید غلط انداز باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامحسین خواجه ظهر امروز دوشنبه در جلسه شورای راهبری توسعه خوزستان اظهار کرد: وقتی ما در سطح کشور توسط وزارت علوم ارزیابی می‌شویم در این نکته مانده‌ایم که در استان هم باید مورد ارزیابی قرار گیریم؟ اینکه باید توسط وزارت علوم ارزیابی شویم و یا توسط استانداری برای ما معلوم نیست.

وی افزود: عدم ارائه مستندات درباره ارزیابی عملکرد به همین دلیل بوده است و با مکاتباتی هم که داشته‌ایم درخواست شد که مشخص شود دانشگاه براساس چه شاخص‌هایی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و آیا این ارزیابی با سایر دستگاه‌های اجرایی و دولتی متفاوت است.

خواجه یادآور شد: با استعلامی که از وزارت علوم گرفتیم آنها می‌گویند که ارزیابی تنها از طریق خود ما انجام می‌شود و اجباری به ارزیابی از طریق استان نیست.

رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: جمعیت مورد مقایسه در ارزیابی و رتبه بندی بر اساس این مقایسه درست نیست و ارزیابی صورت گرفته نتایج درستی را به ما نمی‌دهد.

خواجه گفت: مقایسه و ارزیابی باید بین سازمان‌های مشابه صورت گیرد و دانشگاه‌ها را باید با هم مقایسه کرد، حتی دانشگاه علوم پزشکی به دلیل ارائه خدمات پزشکی با چمران قابل مقایسه نیست.

وی افزود: ارزیابی‌ها نباید غلط انداز و گمراه کننده باشد چون موجب از بین رفتن اعتماد می‌شود.

کد خبر 4673607

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 3 =