طرح ارزشیابی مهارتی موجب اعتباربخشی به گواهینامه‌های مهارتی میشود

سنندج - معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: اجرای طرح سنجش و صلاحیت حرفه ای موجب اعتبار بخشی به گواهینامه‌های مهارتی می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا باجولوند صبح سه شنبه در مراسم ملی رونمایی از آزمون‌های پروژه محور کار عملی در راستای طرح ارزشیابی مهارتی با رویکرد سنجش عملکردی که در سنندج برگزار شد، اظهار داشت: در بحث سنجش و صلاحیت حرفه ای دانش و مهارت افرادی که گواهینامه‌های مهارتی را دریافت کرده اند، ارزیابی شده و این کار باعث اعتبار بخشی به گواهینامه‌های صادره این سازمان می‌شود.

وی افزود: در این مرکز پایش آموزش‌های ارائه شده نیز صورت می‌گیرد و نقاط قوت و ضعف آموزش‌های نیز بررسی می‌شود چرا که استاندارد سازی آموزش‌های ملی و بین المللی با توجه به اینکه کیفیت مهارت آموزش‌ها برای ما بسیار با اهمیت بوده، مهم است.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ادامه داد: امیدواریم روزی برسد که در هر استانی یک مرکز سنجش وجود داشته باشد تا بتوان افرادی که آموزش‌های لازم را دیده اند سنجش و صلاحیت حرفه ای آنها را نیز بررسی کرد.

باجولوند یادآور شد: با اجرای این طرح نظام جامع آموزش فنی‌وحرفه‌ای به سمت صلاحیت حرفه‌ای سوق داده می‌شود و در راستای عملیاتی کردن این طرح از مربی، آزمونگر و پژوهشگر استفاده می‌شود.

وی بیان کرد: در این شیوه که برای مهارت آموزان در دوره‌های حضوری اجرا می‌شود، علاوه بر تلفیق دانش و مهارت، از طریق آزمون‌های عملی پروژه محور، نقش مربیان در ارزیابی کار آموزان برجسته‌تر می‌شود.

کد خبر 4674216

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 2 =