رئیس سازمان میراث فرهنگی مرداد ماه به کرمان سفر می‌کند

کرمان - نماینده مردم کرمان و راور از سفر رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور به استان کرمان تا اواسط مرداد ماه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، محمدرضا پورابراهیمی در نشست مشترکی با معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که امیری رئیس مجمع نمایندگان کرمان و مدیران کل سابق و جدید میراث فرهنگی استان نیز حضور داشتند ضمن تقدیر از مونسان عنوان کرد: اقدامات خوب سازمان میراث فرهنگی بیانگر رویکرد جدید این سازمان به ارتقای توانمندی‌های مرتبط با این سازمان مهم در حوزه فعالیت‌های اجرایی کشور است.

وی بیان داشت: اقدامات خوب در حوزه گردشگری و حرکت به سمت ایجاد و استفاده از ظرفیت‌های گردشگری در اقتصاد، تحولات خوبی را در سازمان فراهم می‌کند.

پورابراهیمی در ادامه گفت: وضعیت استان کرمان در این خصوص متفاوت‌تر است و به نظر می‌رسد باید توجه جدی تر سازمان قرار گیرد، ظرفیت‌های حوزه میراث فرهنگی به دلیل تعداد و گستره آن در کرمان استان را در جایگاه ویژه ای قرار داده که متأسفانه در حد مطلوب مورد شناسایی و انعکاس قرار نگرفته است.

وی تصریح کرد: در بخش گردشگری کرمان علی رغم تنوع اقلیمی گسترده شاهد عدم وجود زیرساخت‌ها هستیم و در بخش صنایع دستی هم می‌توان اقداماتی را برای ارتقای آن در استان فراهم کرد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با بیان اینکه تلاش‌های سال‌های اخیر از سوی مدیران میراث نیازمند تکمیل و ارتقا است، بیان کرد: امیدواریم مدیرکل جدید میراث استان تحولات اساسی را در این حوزه به عمل اورد و با تجربیات و سوابق وی در مأموریت‌های میراث فرهنگی امیدواریم انتظارات ما به وقوع بپیوندند و شاهد تحولات اساسی باشیم.

پورابراهیمی همچنین از زحمات فرخی مدیرکل سابق میراث فرهنگی استان تقدیر و ابراز امیدواری کرد: امیدواریم از ظرفیت وی در مسئولیت‌های دیگر میراث استفاده شود و شاهد حضور نیروهای کرمانی در پست‌های مدیریتی های کشوری باشیم.

وی در ادامه از رئیس سازمان میراث فرهنگی دعوت کرد که با توجه به هماهنگی‌های انجام شده با امام جمعه و استاندار کرمان، در اواسط مرداد ماه به استان کرمان سفر کند و پیگیری طرح‌ها و حل مشکلات مربوط به فعالان بخش گردشگری، و میراث فرهنگی و صنایع دستی شمال و جنوب استان را داشته باشد.

مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز با قدردانی از زحمات پورابراهیمی رئیس سابق کمیسیون اقتصادی مجلس و حمایت‌ها و تلاش‌های این کمیسیون در تصویب قوانین مرتبط با میراث فرهنگی و حمایت از اقتصاد گردشگری در کشور اعلام کرد: امیدواریم با همکاری مجلس و دولت شاهد افزایش ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها در این بخش باشیم.

وی در ادامه با پذیرش دعوت پورابراهیمی برای حضور در کرمان بیان داشت: در اواسط مرداد ماه برنامه سفر به کرمان را تنظیم و موضوعات مربوطه سرفصل‌های مخلتف گردشگری در این سفر مورد بررسی قرار خواهد گرفت و امیدواریم در نشست‌هایی با امام جمعه و استاندار و مسئولان ارشد استان بتوانیم تصمیمات خوبی اتخاذ کنیم.

حسین امیری رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان در این دیدار ضمن تقدیر از تلاش‌های دکتر مونسان ابراز امیدواری کرد به زودی شاهد حضور مونسان و معاونان وی درکرمان باشیم.

در این جلسه مدیرکل سابق و جدید میراث فرهنگی استان کرمان نیز به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

کد خبر 4674242

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 6 =