دولت از حوزه صنعت حمایت ویژه‌ای می‌کند

فردیس - معاون اول رئیس جمهور با اشاره به افتخارآفرینی گروه مپنا، گفت: دولت از حوزه صنعت حمایت ویژه ای دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، اسحاق جهانگیری ظهر سه شنبه در مراسم بهره برداری و امضا تفاهم نامه همکاری میان سازمان برنامه و بودجه و گروه مپنا، با اشاره به اینکه هر بار از این مجموعه بازدید کردم شاهد تغییرات محسوسی بوده ام، اظهار کرد: تصور این است که مدیران مرکز به فکر رفع مشکلات هستند.

وی با تاکید بر اینکه تغییراتی که در کشور رخ داده می‌دهد نشان از سرزندگی دارد، گفت: ایران کشوری فعال است و به تعهدات خود پایبند است اما آمریکا اعلام کرده تحریم‌ها را افزایش می‌دهد.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه هر کشوری به جز ایران مقابل تحریم‌های آمریکا نابود می‌شد، گفت: شرکت‌های تولیدی و صنعتی کشور باید به دنیا نشان دهند که در حوزه تکنولوژی حرف برای گفتن داریم.

جهانگیری با تاکید بر اینکه متخصصان داخلی در بسیاری از حوزه‌ها حرف برای گفتن دارند، گفت: در کشور میان واحدهای صنعتی رقابت وجود دارد به عبارتی ایران یکی از مولدهای صنعت است.

وی در بخش دیگری با اشاره به اینکه مجموعه مپنا برای کشور افتخارآفرین است، گفت: به این مجموعه افتخار می‌کنیم که به صورت گسترده فعالیت می‌کند، دولت نیز تا حد توان از این مجموعه حمایت خواهد کرد.

معاون اول رئیس جمهور در بخش دیگری با تاکید بر اینکه باید مشکلات کارآفرینان به ویژه در حوزه صنعت احصا شود، گفت: اخیراً در جلسه با حضور کارآفرینان اعلام شده ایت که یکی از کارافرینان توانسته بیش از یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان درآمد داشته است.

جهانگیری با بیان اینکه باید از جوانان فعال در حوزه اقتصاد حمایت شود، گفت: در شرایط اقتصادی کشور باید به جوانان که توانای ایجاد تغییرات را دارند حمایت شود.

وی در بخش دیگری با اشاره به اینکه باید بر تولید کالاهای داخلی تمرکز بیشتری شود، گفت: تلاش مجموعه صنعتی مپنا برای تولید لوکوموتیو و صادرات آن ستودنی است.

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه باید در حوزه هایتک بیشتر کار کنیم، گفت: جوانان میدان داران آینده کشور هستند و قرار است مدیریت کشور را به عهده بگیرند.

جهانگیری در ادامه با تاکید براینکه باید راهکارهای حمایت از شرکت های تولیدی اتخاذ شود، به فعالیت در حوزه «آب شیرین کن» اشاره کرد و گفت: در این حوزه نیز باید کارهای بزرگی انجام شود زیرا کشور با کمبود آب مواجه است.

وی با اشاره به اینکه اگر طلب های شرکت مپنا پرداخت نشود، در عملکرد آن اخلال ایجاد می شود، گفت: این حوزه نیازمند حمایت بخش خصوصی و دولتی است.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه لازم است که در راستای سیاست گذاری اقتصاد مقاومتی تلاش بیشتری شود، گفت: بخش خصوصی شرایط دولت و کار فرماها را مورد توجه قرار دهد.

کد خبر 4674302

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 10 =