مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی افتتاح شد

شیراز- مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی پردیس بین المللی دانشگاه شیراز همزمان با هفته ملی مهارت و ترویج کارآفرینی آغاز بکار کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، این مرکز با حضور رییس دانشگاه شیراز و مدیرکل فنی حرفه ای استان فارس ظهر سه شنبه در پردیس بین المللی دانشگاه شیراز به مناسبت هفته ملی مهارت و ترویج کار آفرینی افتتاح شد.

رییس دانشگاه شیراز از راه اندازی معاونت نوآوری را در این راستا در دانشگاه شیراز خبر داد و در این مراسم به بیان دغدغه هایی در جهت کارآفرینی پرداخت و گفت: وقتی که به دانشگاه در نسل های مختلف نگاه می کنیم یکی از وظایف این مراکز ماموریت آموزشی و پژوهشی بوده است.

حمید نادگران در ادامه افزود: با تغییر فضا در جامعه الزامات جدیدی درست شده که به وظایف دانشگاه می افزاید و فقط دانشگاه های نسل جدید مسئول آموزش و پژوهش نیستند بلکه امروزه رسالت اجتماعی از وظایف یک دانشگاه است.

رییس دانشگاه شیراز با تاکید بر اینکه یکی از این مسئولیتها رصد دانش آموختگان و دانشجویان است، گفت: یکی از وظایف دانشگاه های بزرگ و مطرح جویا شدن مشکلات دانشجویان پس از فارغ التحصیلی است.

وی که فارغ التحصیل دانشگاه منچستر انگلستان است تصریح کرد: هر سه ماه یکبار این دانشگاه جویای مسایل دانشجویان و دانش آموختگان خود می شوند زیرا این در راستای طرح مشکلات دانش آموختگان دانشگاهی است.

نادگران بررسی وضعیت شغلی دانشجویان دانشگاه ها را یکی از رسالتهای نسل سوم عنوان کرد و گفت: این موضوع به رشد و بالندگی دانشگاه کمک می کند درحالیکه در دانشگاه های ما تمرکز روی آموزش و پژوهش تاکنون بوده است.

به گفته رئیس دانشگاه شیراز، ۲۸۰۰ موسسه آموزش عالی دولتی و غیردولتی در کشور وجود دارد که نزدیک ۴۰ دانشگاه درجه یک و دو هستند که توانمندی پیوستن به دانشگاه نسل سوم دارند.

وی با اشاره به راه اندازی مرکز مهارت آموزی، گفت: از استقبال و هم مسیری اداره کل فنی وحرفه ای و دانشگاه سپاسگزاری می کنم.

رئیس دانشگاه شیراز در عین حال، تصریح کرد: باید قبول کنیم هنوز در قالب های قدیمی و سنتی هستیم و نیازمند کمک فکری دیگر دستگاه های اجرایی استان هستیم تا بتوانیم سهمی در اشتغال زایی داشته باشیم.

وی از تشکیل مرکز نوآوری در دانشگاه شیراز خبر داد و افزود: در این مرکز به ظهور و بروز کسب و کار کمک می شود.

کد خبر 4674313

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 8 =