یافته های تحقیقاتی برای کاهش سرمازدگی در اختیار کشاورزان قرارگیرد

قزوین- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: یافته های تحقیقاتی در زمینه کاهش سرمازدگی محصولات کشاورزی در اختیار کشاورزان و بهره برداران استان قرارگیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، فاطمه خمسه ظهر سه شنبه در اولین جلسه شورای تحقیقتات، آموزش و ترویج کشاورزی استان با موضوع؛ تنش سرمازدگی در محصولات کشاورزی که با حضور مدیران کل منابع طبیعی و دامپزشکی، رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی، منابع طبیعی و معاونین و مدیران سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد اظهار کرد: یافته تحقیقاتی زیادی در استان اجرا شده که بایستی با روش های نوین، یافته های تحقیقانی در زمینه سرمازدگی به کشاورزان انتقال یابد تا شاهد کاهش خسارت سرما زدگی باشیم.

وی با بیان اینکه بخش تحقیقات بایستی بیشتر در کنار بخش جهاد کشاورزی و بهره برداران قرار گیرد، تصریح کرد: تغییرات اقلیمی در طی چند سال گذشته باعث شده طی چندین سال خسارت های زیادی به محصولات کشاورزی استان وارد شود.

خمسه تاکید کرد: بایستی فضا را برای بازدید و همچنین انتقال یافته های کشاورزی فراهم کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در ادامه گفت: ایستگاه تحقیقات انگورتاکستان یک ایستگاه معتبر علمی است که باید طرح های تحقیقاتی در این ایستگاه را به کشاورزان و باغداران انتقال داد.

خمسه اضافه کرد: باید با بازنگری مجدد روش های جدید را در انتقال یافته های کشاورزی فراهم کرد.

وی خاطر نشان کرد: در راستای تولید پایدار و توسعه بخش کشاورزی بایستی از ارقام جدید و مقاوم به سرما و تنش های مختلف استفاده کرد.

خمسه بیان کرد: کارشناسان جهادکشاورزی به عنوان متوالیان این بخش بایستی ارقام مقاوم و شیوه های نوین را به کشاورزان انتقال دهند.

وی به کشاورزان توصیه کرد: از تسهیلات بانکی فراهم شده برای تهیه دستگاههای کاهش خسارت سرما استفاده کنند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین تصریح کرد: با اقدامات انجام شده و برنامه های ترویجی درصدد کاهش خسارت سرمازدگی محصولات کشاورزی در استان هستیم.

به گفته خمسه: برای کاهش خسارت سرمازدگی کشاورزان و بهره برداران بایستی مشارکت بیشتری در این امر داشته باشند و از تمام روش های نوین برای کاهش خسارت و همچنین مقابله با آن استفاده کنند.

کد خبر 4674370

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =