نخستین جشنواره تئاتر کمدی پیچک خوزستان برگزیدگان خود را شناخت

آبادان - نخستین جشنواره استانی تئاتر کمدی پیچک برگزیدگان خود را معرفی کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، در این جشنواره ۸ نمایش از شهرهای دزفول، آغاجاری، بندر امام خمینی (ره)، آبادان و اهواز در ۲ سانس به اجرا درآمد.

«کشتن گربه‌ی بابا فونته» به کارگردانی حسن حیاوی از آبادان، «مترسک های جنگی» به کارگردانی مهدی کرنافی از بندر امام خمینی (ره)، «آزمایشگاه هملت» به کارگردانی محمد نجار دزفولی از دزفول، «کره ی بادام زمینی» کار گروهی از آبادان، «ریما» به کارگردانی مهدی صفی آبادی از اهواز، «روزی از زندگی یک آدم عشق پیت» به کارگردانی بهاره پورافشار از آغاجاری، «پسرعموها» به کارگردانی کاظم سلمانی از آبادان و «عروس برون بی» به کارگردانی محمد نعناکار از دزفول ۸ نمایش اجرا شده در این جشنواره بودند.

در مراسم پایانی این جشنواره هیأت داوران متشکل از عبدالرضا نصاری، امیرحسین افتخار پذیرایی و فواد رابحی، آرا خود را چنین اعلام کردند.

در بخش کارگردانی با تقدیر از محمد نعنا کار برای نمایش عروس برون بی از دزفول و کوثرعقیلی و مهدی حویزاوی برای کارگردانی کره ی بادام زمینی از آبادان، لوح تقدیر کارگردانی دوم به مهدی کرنافی برای کارگردانی نمایش «مترسک های جنگی» از بندر امام خمینی (ره) تقدیم شد، در این بخش لوح تقدیر کارگردانی اول و تندیس جشنواره به بهاره پور افشار تقدیم شد.

در بخش نمایشنامه نویسی نیز تنها برگزیده جشنواره عبدالرضا سواعدی به دلیل نگارش نمایشنامه «پسرعموها» بود که لوح تقدیر و تندیس جشنواره را دریافت کرد.

در بخش بازیگری زن ضمن تقدیر از حنان احرب زاده بازیگر نمایش «پسرعموها» از آبادان و معصومه شایان نیک بازیگر نمایش «کره ی بادام زمینی» از آبادان، لوح تقدیر بازیگری سوم زن به طور مشترک به خدیجه مویسات بازیگر نمایش «زندگی یک آدم عشق پیت» از آغاجاری و سارا محسنی بازیگر نمایش «ریما» از اهواز تعلق گرفت ضمن آنکه لوح تقدیر بازیگری دوم زن به طور مشترک به کوثر عقیلی بازیگر نمایش «کره ی بادام زمینی» از آبادان و کمند غریب دوست بازیگر نمایش «ریما» از اهواز تعلق گرفت، لوح تقدیر و تندیس جشنواره بازیگری اول زن به زینب پیرمرادی بازیگر نمایش «ریما» از اهواز اهدا شد.

در بخش بازیگری مرد نیز لوح تقدیر بازیگری سوم مرد به طور مشترک به وحید سلیمانی بازیگر نمایش «مترسک های جنگی» از بندر امام خمینی (ره)، شهریار تدینی نژاد بازیگر نمایش «عروس برون بی» از دزفول و مهدی حویزاوی بازیگر نمایش «کره ی بادام زمینی» از آبادان اهدا شد، در بخش بازیگری دوم مرد لوح تقدیر به طور مشترک به کاظم سلمانی بازیگر نمایش «مترسک های جنگی» از بندر امام خمینی (ره) و مهدی عبد شاهزاده بازیگر نمایش «عروس برون بی» از دزفول اهدا شد، تندیس جشنواره و لوح تقدیر بازیگری اول مرد نیز به بهروز صانعی بازیگر نمایش «زندگی یک آدم عشق پیت» از آغاجاری اهدا شد.

جایزه طراحی صحنه به بهاره پورافشار برای نمایش «زندگی یک آدم عشق پیت» اهدا شد همچنین الهام صفی آبادی جایزه طراحی صحنه را برای نمایش «ریما» دریافت کرد.

جایزه بهترین بروشور نیز به فریده مرادی برای نمایش «زندگی یک آدم عشق پیت» اهدا شد.

عبدالله بهداد ولی و بیژن دشتی نیز جایزه‌ی بهترین موسیقی نمایش برای «زندگی یک آدم عشق پیت» را به خود اختصاص دادند.

بر این اساس نمایش «زندگی یک آدم عشق پیت» از شهرستان آغاجاری با کسب عناوین نخست و جوایز اصلی نمایش برگزیده نخستین جشنواره‌ی تاتر استانی پیچک محسوب می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، «ایمان مصطفایی» از هنرمندان تئاتر آبادان جلسات نقد و بررسی نمایش‌های اجرا شده در این جشنواره را برگزار کرد و برگزاری بدالرضا نصاری نیز نشست تخصصی تئاتر کمدی در شب پایانی این جشنواره بر عهده عبدالرضا نصاری بود.

کد خبر 4674408

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 8 =