آب سد رئیسعلی برای اهالی روستاهای اطراف رودخانه حله رهاسازی شود

گناوه - فرماندار گناوه گفت: فرماندار گناوه با تاکید بر اینکه فضای مجازی باید مردم را به آینده امیدوار کند گفت: آب سد رئیسعلی دلواری برای اهالی روستاهای اطراف رودخانه حله رهاسازی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید علی پاک نژاد ظهر سه شنبه در نشست شورای اداری شهرستان گناوه با اشاره به سالروز چهلمین سال اقامه نماز جمعه در کشور و با تقدیر از تعامل امام جمعه گناوه با رؤسای ادارات و ایجاد وحدت و وحدت آفرینی در شهرستان افزود: نماز جمعه سنگر وحدت آفرین و امید و امیدواری در جامعه است و از همه آحاد مردم و مسئولان ادارات و خانواده‌هایشان درخواست می‌شود که در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه حضوری فعال و مستمر داشته باشند.

فرماندار گناوه گفت: برنامه‌های مختلف فرهنگی در شهرستان گناوه با همکاری ستاد نماز جمعه و اغلب در جایگاه نماز برگزار می‌شود.

پاک نژاد با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه امسال خاطر نشان کرد: انتخابات امری مهم در نظام جمهوری اسلامی است که برگزاری آن نیازمند همکاری همه دستگاه‌ها و ادارات است واین امر در انتخابات سال جاری نیز مورد توجه است.

وی اضافه کرد: از همه ادارات، نهادها و سازمان‌ها درخواست می‌شود در برگزاری انتخابات پیش رو همکاری هر چه بهتر داشته و از هم اکنون وسایل و تجهیزات مورد نیاز را بررسی و آماده کنند تا در زمان برگزاری انتخابات دچار مشکل نشویم.

فرماندار گناوه ادامه داد: وظیفه همه ادارات همکاری همه جانبه در برگزاری انتخابات است تا حق الناس و موارد قانونی و مدنظر نظام اسلامی بخصوص مقام معظم رهبری محقق شود.

وی یادآور شد: بررسی وسایل مورد نیاز در برگزاری انتخابات، برگزاری جلسه هماهنگی با مخابرات برای پوشش دادن خطوط مخابراتی در شعب اخذ رأی نیز در دستور کار باشد.

پاک نژاد با اشاره به گله مندی مردم روستاهای حوزه رودخانه حله بخش ریگ این شهرستان پیرامون رهاسازی آب رودخانه حله در آن منطقه گفت: رهاسازی آب سد رئیسعلی مورد نیاز مردم این منطقه که در حاشیه رودخانه زندگی می‌کنند است و این امر در دستور کار شرکت آب منطقه‌ای استان قرار گیرد.

وی گفت: از شرکت آب منطقه‌ای استان درخواست می‌شود که آب این رودخانه ظرف هفته آینده رهاسازی شود تا مردم حوزه رودخانه حله در شهرستان گناوه نیز از این نعمت برخوردار شوند.

فرماندار گناوه با اشاره به اینکه در فضای مجازی گفته شده اعتبارات پروژه‌های عمرانی به جاهای دیگر اختصاص یافته گفت: توزیع اعتبارات در کمیته برنامه ریزی شهرستان تنها با دستور فرماندار که رئیس این کمیته است انجام می‌شود و جابجایی اعتبارات نیز منوط به اجازه فرماندار و نامه‌ای که به سازمان مدیریت و برنامه ریزی ارائه می‌شود.

تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام 

وی گفت: با توجه به اینکه تعهد دولت به اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام است سعی شده تا پروژه‌های نیمه تمام شهرستان از سایر مناطق جلوتر باشد.

پاک نژاد پیرامون آماده کردن پروژه‌های قابل افتتاح در هفته دولت اظهار داشت: از مدیران ادارات درخواست می‌شود تا هر چه سریع‌تر پروژه‌های در نظر گرفته شده برای هفته دولت امسال آماده افتتاح یا آغاز عملیات اجرایی در این هفته شوند.

فرماندار گناوه بیان کرد: با توجه به اینکه شهرستان گناوه جز ۳۱ شهرستان کمتر توسعه یافته کشور قرار گرفته باید از این فرصت و ظرفیت نهایت استفاده و بهره مندی برده شود.

وی یادآور شد: تسهیلات و مزایای متعددی برای این مناطق که گناوه نیز در زمره آنان قرار دارد در نظر گرفته شده که بمنظور استفاده بهینه از این ظرفیت در شهرستان ستاد و جلسات مختلف تشکیل شده است.

وی ادامه داد: کمک‌های فنی و اعتباری موضوع بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه، تأسیس صندوق‌های اعتباری با رویکرد کارآفرینی در روستاها و بکارگیری تسهیل گران بومی برای هدایت و نظارت بر این صندوق‌ها، تخصیص اعتبار حداکثری به طرح‌های اولویت دار، تشکیل شورای هماهنگی توسعه شهرستان، توجه به ابعاد توسعه و اجرای طرح‌های قابلیت سرمایه گذاری از عمده تسهیلات و مزایای در نظر گرفته شده برای شهرستان‌های کمتر توسعه یافته شناخته شده است.

وی با اشاره به موضوع مطرح شده در فضای مجازی مبنی بر عدم تعریف پروژه جدید برای سال‌های آینده در شهرستان گناوه گفت: با وجود محدودیت‌های بودجه‌ای در تعریف پروژه جدید ولی پروژه‌های خوبی در شهرستان برای سال‌های آینده تعریف شده و چنین مباحثی صحت ندارد.

فرماندار گناوه اضافه کرد: از جمله پروژه‌ها پل خور گردشگری، پل ورودی و احداث مجتمع گردشگری در حوزه عمران شهری گناوه از این طرح‌هاست که با همکاری شورا و شهرداری کارهای آن انجام و مشاور به کار گرفته شده است.

توسعه بندر جدید گناوه و بندر ریگ

پاک نژاد گفت: در زمینه راه و راه سازی نیز راه گناوه- میشان، گناوه گچساران، ادامه راه ساحلی گناوه - بندر ریگ، راه ساحلی روستای مال خلیفه – قلعه حیدر از جمله طرح‌های مهم هستند که با وجود محدودیت‌های مالی و تحریم‌ها، مردم مطمئن باشند که به اتمام و بهره برداری می رسند.

وی اضافه کرد: احداث مدارس، رفع نقاط حادثه خیز، احداث جاده بین مزارع، برق دار کردن چاه‌ها و مزارع کشاورزی، مطالعه بیمارستان جدید که در دست بررسی و در دستور کار است و احداث نگارخانه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، پانسیون پزشکان، تکمیل و تجهیز خانه‌های بهداشت، آزمایشگاه شبکه بهداشت و درمان، آسفالت و روکش راه‌های روستایی و ساحل سازی در شهر شهرهای ریگ و گناوه از دیگر طرح‌هایی است که دنبال می‌شود.

وی گفت: برق دار کردن چاه‌ها و مزارع کشاورزی برای اولین بار در این شهرستان انجام می‌شود و حدود ۷۰ مزرعه کشاورزی برق دار خواهد شد که اتفاق بزرگی است که با همکاری و مساعدت و اختصاص اعتبار توسط دولت انجام خواهد شد.

پاک نژاد خاطر نشان کرد: در زمینه اقتصادی در شهرستان گناوه ۲ طرح اقتصادی مهم شامل احداث جوجه کشی و کشتارگاه طیور در دست انجام است که از بزرگترین پروژه‌ها در سطح استان بوشهر است.

وی تصریح کرد: توسعه بندر جدید گناوه و بندر ریگ از دیگر طرح‌ها است که مطالعه آن انجام شده است و پروژه‌هایی در حوزه آبخیزداری، پروژه‌های ورزشی در شهرستان در دست اقدام است.

از انتقادها استقبال می‌کنیم

فرماندار گناوه با تاکید بر اینکه فضای مجازی باید مردم را به آینده امیدوار کند بیان کرد: نباید بدون اطلاعات کافی مطالبی عنوان و نشر داد بلکه قبل از انتشار باید از متولیان امر در فرمانداری سوال تا در جریان کامل طرح و برنامه‌های در نظر گرفته شده قرار بگیرند و با اطلاعات و آگاهی لازم اقدام به انتشار مطالب کنند.

وی گفت: ما همواره از انتقادها استقبال می‌کنیم ولی انتقادها باید سازنده و بر اساس اطلاعات صحیح و کسب آگاهی لازم و منطق با واقعیت‌ها ارائه شود.

فرماندار گناوه بیان کرد: ارتباط با نخبگان، مردم و رسانه‌ها و فضاهای مجازی در دستور کار مسئولان اجرایی باشد و حرف آنان را بشنوند.

پاک نژاد گفت: هر چه مسئولان با مردم و رسانه‌ها ارتباط و تعامل بیشتری برقرار کنند مقبولیت و اعتماد جامعه به آنان افزایش خواهد یافت.

وی با اشاره به هفته مهارت و کارآفرینی تصریح کرد: کسب مهارت و برگزاری دوره‌های آموزشی در دستور کار ادارات فنی حرفه‌ای قرار دارد.

پاک نژاد با اشاره به فرارسیدن هفته بهزیستی گفت: با وجود خدمات خوبی که از سوی این نهاد به مددجویان ارائه شده ولی بازهم می‌طلبد که با تلاش بیشتر این خدمات افزایش یابد.

فرماندار گناوه بیان کرد: کمک‌های ارائه شده بر حسب نیاز و برطرف کردن نیازهای نیازمندان ارائه شود تا افراد نیازمندی که تحت پوشش نهادهای حمایتی نیستند از این کمک‌ها بهره مند شوند.

کد خبر 4674413

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =