۲۶ میلیون و ۶۲۰ هزار تردد در محورهای مواصلاتی قزوین به ثبت رسید

قزوین- سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین از ثبت بیش از ۲۶ میلیون تردد در محورهای مواصلاتی استان قزوین طی تیر ماه سال جاری خبر داد.

علی برجعلیزاده در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: دستگاه‌های تردد شمار این اداره کل اطلاعات مربوط به سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز و عدم رعایت فاصله طولی وسایل نقلیه عبوری در محورهای مواصلاتی استان را به ثبت می‌رسانند.

وی افزود: بر اساس اطلاعات دریافتی از ۵۹ سامانه تردد شمار برخط در محورهای مواصلاتی استان قزوین، آمار کل تردد ثبت شده در تیر ماه سال جاری ۲۶ میلیون و ۶۲۰ هزار و ۴۸۲ وسیله نقلیه بوده که آمار کل تردد ثبت شده در آزاد راه‌ها ۲۱ میلیون و ۵۸۷ هزار و ۲۹۹ تردد معادل ۸۱ درصد کل تردد استان بوده است. بیشترین میزان ترافیک در تیر ماه سال جاری مربوط به روز ششم تیرماه امسال بوده است در این روز آزاد راه قزوین – کرج «رفت و برگشت» با ثبت تردد ۱۳۸ هزار و ۳۶۰ وسیله نقلیه بیشترین تردد را به خود اختصاص داده است.

برجعلیزاده بیان کر د: از مجموع کل تردد شمارش شده استان، ۳ میلیون و ۷۶۶ هزار و ۳۶۹ تردد معادل ۱۴.۱ درصد سهم وسایل نقلیه سنگین بوده است. محور بوئین‌زهرا – ساوه و بالعکس با ۱۵۳ هزار و ۲۹۶ وسیله (معادل ۵۴.۵ درصد)، بیشترین سهم درصد تردد وسایل نقلیه سنگین را به خود اختصاص داده است.

وی تصریح کرد: متوسط نرخ جریان ترافیک (تعداد کل خودروهایی که در یک ساعت از یک مقطع عبور می‌کنند) در سطح کل راه‌های مواصلاتی استان معادل ۶۲۷ وسیله نقلیه در ساعت بوده است. بیشترین متوسط نرخ جریان ترافیک در تیر ماه، مربوط به آزاد راه قزوین- کرج با ۲ هزار و ۴۳۳ وسیله نقلیه در ساعت بوده است.

برجعلیزاده متوسط سرعت تردد در آزاد راه‌ها را ۸۷ و متوسط سرعت در سایر محورهای استان را ۷۱ کیلومتر در ساعت عنوان کرد و گفت: بیشترین متوسط سرعت در این ماه ۱۰۷ کیلومتر در ساعت مربوط به آزادراه رشت - قزوین بوده است.

در ماه گذشته ۲۴.۶ درصد وسایل نقلیه، فاصله طولی مجاز بین دو خودرو را رعایت نکرده اند بیشترین تخلف عدم رعایت فاصله طولی مربوط به آزاد راه قزوین - کرج با ۸۹۸ هزار و ۸۱۳ وسیله نقلیه «معادل ۵۰ درصد» بوده است.

کد خبر 4674464

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =