فراگیری مهارت های فنی و حرفه ای زمینه ساز ایجاد اشتغال جوانان است

همدان - امام جمعه همدان دلیل پیشرفت کشورهای توسعه یافته را وجود نیروی انسانی کارآمد خواند و گفت: فراگیری مهارت های فنی زمینه ساز ایجاد اشتغال جوانان استان همدان است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله حبیب الله شعبانی ظهر سه شنبه در دیدار مدیران و اعضای سازمان فنی و حرفه‌ای استان همدان با اشاره به هفته ملی مهارت یادآور شد: این هفته فرصتی است تا مردم در عرضه کارآفرینی ورود جدی داشته باشند.

وی بابیان اینکه اشتغال مساله اصلی است که امروز در بین جوانان تبدیل به یک ضرورت اجتماعی شده است، گفت: اشتغال پیش از این نیز به عنوان ضرورت شناخته می‌شد اما اکنون با توجه به شرایط موجود نیاز آن بیشتر حس می‌شود.

ثروت اصلی یک ملت منابع انسانی آن است

آیت الله شعبانی ثروت اصلی یک ملت را منابع انسانی آن معرفی کرد و گفت: آنچه غالباً از آن به عنوان ثروت یاد می‌شود منابع زیر زمینی یک کشور است در حالی که اگر درست به این موضوع نگاه کنیم ثروت اصلی را باید منابع انسان موجود بدانیم.

وی با تاکید بر لزوم بهره مندی از این ثروت عظیم در کشور خاطر نشان کرد: مشکل اساسی که جوانان با آن مواجه هستند بحث اشتغال است و در این بین یک حلقه مفقوده ای وجود دارد که متأسفانه از آن غافل شده‌ایم و آن لزوم داشتن مهارت در انجام کارهای مختلف توسط جوانان است.

امام جمعه همدان تصریح کرد: در دنیای امروز بسیاری از کشورهای توسعه یافته منابعی که ما از آنها برخورداریم را ندارند اما شاهد آن هستیم که روز به روز در حال پیشرفت هستند.

وی دلیل پیشرفت کشورهای توسعه یافته را وجود نیروی انسانی کارآمد خواند و گفت: این وظیفه در کشور ما بر عهده شما است که امیدواریم با استفاده از هفته مهارت کار شما بیشتر دیده شود.

آیت الله شعبانی خاطر نشان کرد: البته آنچه در عرصه مهارت آموزی نیازمند توجه جدی است درآمدزا بودن آن حرفه است به نحوی که تولید ثروتش به اندازه‌ای باشد که یک جوان برای یادگیری آن رغبت کند.

وی در پایان با بیان اینکه باید بین میزان تلاش و تولید ثروت ارتباط مستقیمی وجود داشته باشد یادآور شد: اگر فرد ببیند پس از تلاش‌های بسیار حقوقش کم‌تر از کسی است که پشت میز می‌نشیند هیچ گاه به سمت کارهای سخت و پر مشقت نخواهد رفت.

کد خبر 4674488

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 8 =