افتتاح ۴میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار طرح معدنی تا پایان سال

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بخش معدن و صنایع معدنی، تا پایان سال ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار طرح به بهره برداری می‌رساند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، خداداد غریب پور در نشست هم اندیشی افتتاح طرح‌های سال ۹۸، از مجموعه اقدامات حوزه معدن و صنایع معدنی برای خنثی سازی اثر تحریم‌ها یاد کرد و افزود: بدنه ستادی ایمیدرو همراه با مدیران شرکت‌های سرمایه گذار و پیمانکاران، به صورت هماهنگ و یک مجموعه به هم پیوسته عمل می‌کنند تا مشکلات راه اندازی طرح‌ها برطرف و پروژه‌ها آماده راه اندازی شوند.

وی اضافه کرد: طی جلسات مختلف و پس از پایش مجدد طرح‌های امسال، تعداد و ارزش طرح‌های سال ۹۸ افزایش یافت به طوری که تا پایان امسال ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار طرح وارد مدار تولید می‌شود.

غریب پور با یادآوری اینکه برنامه راه اندازی طرح ها، در سفر هفته گذشته رئیس جمهور به استان خراسان شمالی مورد تاکید قرار گرفته، ادامه داد: بیش از ۳۰ طرح افتتاح خواهند شد که حاصل آن ایجاد ۱۰ هزار شغل به طور مستقیم خواهد بود.

وی میزان اشتغال غیرمستقیم طرح‌ها را ۳۰ هزار نفر اعلام کرد.

­رئیس هیئت عامل ایمیدرو که در جمع مدیران شرکت‌های بزرگ معدنی و صنایع معدنی، پیمانکاران و همچنین معاونان و مدیران ستادی ایمیدرو سخن می‌گفت، تصریح کرد: آقای روحانی پیگیر راه اندازی پروژه‌ها است و وزیر صنعت، معدن و تجارت هم مقرر کرده، این طرح‌ها به صورت ماهانه تا انتهای سال افتتاح شود.

راه اندازی خط تولید ورق انتقال نفت در "فولاد اکسین"

غریب پور با بیان اینکه راه اندازی هر طرح سبب ایجاد نشاط و امید در آن منطقه می‌شود، گفت: خط تولید ورق ویژه خطوط انتقال نفت در فولاد اُکسین راه اندازی شد که می‌تواند بخشی از نیاز صنعت نفت به این نوع ورق را تامین کند.

وی افزود: هفته گذشته مرحله نخست کارخانه آلومینیوم جاجرم با ظرفیت تولید ۴۰ هزار تن وارد مدار تولید شد و کارخانه آلومینیوم جنوب نیز در ماه‌های آتی به مدار تولید می‌پیوندد.

غریب پور تاکید کرد: اثر فعالیت هر کارخانه جدید به مناطق مجاور نیز تسری می‌یابد و این بخش همچون یک مجموعه به هم پیوسته عمل می‌کند که تاثیر متقابل بر یکدیگر دارند و امور اجتماعی را نیز در برمی گیرند.

توجه به مسئولیت اجتماعی

رئیس هیئت عامل ایمیدرو توجه به مسئولیت اجتماعی را با اهمیت خواند و اظهار داشت: طی سال‌های اخیر شرکت‌ها علاوه بر فعالیت تولیدی، به امور انسانی و مسئولیت اجتماعی مناطق نیز توجه بیشتری داشته اند و این امر قابل تقدیر است و باید ادامه داشته باشد.

وی افزود: ایجاد راه‌های روستایی، احداث درمانگاه، مدرسه و مواردی از این نوع توسط شرکت‌های بزرگ معدنی و صنایع معدنی در قالب مسئولیت اجتماعی اجرایی شده و اقدامی ماندگار خواهد بود.

غریب پور همچنین از مدیران شرکت‌ها خواست همه مدیرانی که به نوعی در ایجاد یا اتمام طرح‌ها اثر داشته اند، در زمان افتتاح دعوت شوند و حتما از آن‌ها یادی شود یا در صورتی که از این دنیا رفته اند، خانواده آن‌ها مورد تجلیل قرار گیرند.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو در این نشست با برشمردن حدود ۳۲ طرح قابل افتتاح سال ۹۸ و ارزش طرح ها، از مدیران حاضر خواست مشکلات خود را بیان تا نسبت به رفع آن‌ها اقدام شود.

در ادامه مدیران شرکت‌های خصوصی و سرمایه گذار مسائل اساسی پیش روی افتتاح‌ها را مطرح کردند و غریب پور نیز با مشخص کردن مسئول مربوطه در ستاد ایمیدرو و آن شرکت، راهکارهای اجرایی را ارایه کرد.

وی در عین حال یادآور شد که در جلسات مختلف پایش طرح ها، راهکارها ارایه شده و ایمیدرو به پشتوانه وزارت صنعت معدن و تجارت و سایر دستگاه ها، مسائل کلان را برطرف می‌سازد.

طرح‌هایی که قرار است تا پایان سال جاری وارد مدار تولید یا ارایه خدمات شوند مربوط به حوزه‌هایی همچون سنگ آهن، فولاد، فرآوری مس و ذوب، آلومینیوم، عناصر نادرخاکی، آب شیرین کن، اسکله، خط انتقال آب، نیروگاه برق، انواع فروها، امور زیرساختی، آهک و زغالسنگ هستند

کد خبر 4674493

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 4 =