سازمان تامین اجتماعی نقش کلیدی در رونق تولید دارد

مدیر کل تامین ‌اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت: سازمان تامین ‌اجتماعی نقش کلیدی در رونق تولید دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ناهید حیدری در جلسه شورای هماهنگی مدیران اجرائی استان تهران با ارائه گزارشی از عملکرد این اداره کل افزود: سازمان‌ تامین اجتماعی با ارائه خدمات کوتاه‌مدت و بلندمدت به جامعه بیش از ۴۲ میلیون نفری کشور خدمت می‌کند.

وی با بیان اینکه یک‌سوم حجم عملیات سازمان تامین اجتماعی در این اداره کل انجام می‌شود، اظهار کرد: قطب صنعت تهران در منطقه غرب تهران است و ۱۲۰ هزار کارخانه در این منطقه فعالیت دارند که خدمات بیمه‌ای خود را از این اداره کل دریافت می‌کنند.

مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت: همچنین ۳۲۵ هزار نفر مستمری‌بگیر اصلی که با خانواده‌هایشان ۵۸۰ هزار نفر را تشکیل می‌دهند از این اداره کل خدمات دریافت می‌کنند.

حیدری جامعه هدف تامین اجتماعی را شامل طیف گسترده‌ای از آحاد مردم دانست و افزود: برای ارتقای سطح رضایت‌مندی افراد جامعه اقدامات موثری در سازمان تامین اجتماعی انجام شده که خدمات غیرحضوری از جمله آن است، در قالب این طرح ۴۰ خدمت تامین ‌اجتماعی بدون نیاز به مراجعه حضوری از طریق سایت esrvices.tamin.ir ارائه می‌گردد.

وی خدمات ارائه‌شده در این سایت را شامل ۳ دسته برشمرد و تصریح کرد: دسته نخست خدمات بیمه‌شدگان است، در این حوزه انواع خدمات کوتاه‌مدت مانند پرداخت غرامت بیماری، بارداری، احتساب بیمه سربازی، خدمات اروتز و پروتز، کمک هزینه ازدواج و کفن‌ودفن، رویت سابقه دریافت اعتراض، رویت آخرین ۲ سال دستمزد منتهی به بازنشستگی، صدور دفترچه و … ارائه می‌شود.

مدیر کل تامین‌اجتماعی غرب تهران بزرگ خدمات مربوط به مستمری‌بگیران در سایت را شامل ارائه فیش‌های حقوقی، احکام مستمری، آخرین ۲ سال دستمزد منتهی به بازنشستگی و … برشمرد و افزود: همچنین کارفرمایان می‌توانند از طریق مراجعه به این سایت لیست حق بیمه، فیش پرداخت حق بیمه، ابلاغ صورتحساب‌ها و... را رویت و خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنند. بازرسی هم که مدت یک سال است از شکل سنتی خود خارج شده و اکنون بازرسان سازمان از طریق تبلت به صورت آنلاین می‌توانند اقدامات بازرسی خود را از مراکز کار انجام دهند.

کد خبر 4674521

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =