مسئولیت پذیرفته‌ایم تا گره از کار مردم باز کنیم

کرج - معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه مسئولیت پذیرفته ایم تا گره از کار مردم باز کنیم، گفت: باید با همه توان از نسل جوان تحصیلکرده حمایت کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، اسحاق جهانگیری عصر سه شنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان البرز با اشاره به اینکه امکان ندارد امنیت خاورمیانه را بدون ایران تصور کرد، گفت: ایران تأمین کننده امنیت منطقه است.

وی با اشاره به اینکه ظالمانه‌ترین تحریم‌ها علیه ایران اعمال شده است، گفت: این در حالی است که ایران ثابت کرده با قدرتمندترین کشورهای دنیا می‌تواند گفتگو کند.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه برجام نمونه قدرت ایران در گفتگو با قدرت‌های دنیا است، گفت: ما در برجام به تعهدات خود پایبند بوده ایم.

به گفته جهانگیری محدودیت‌ها اعمال شد و برخی جاهایی که باید تعطیل می‌شد نیز تعطیل شد همچنین چهارده گزارش از طرف آژانس ارائه شد که ایران به تعهدات خود پایبند بوده است.

وی در بخش دیگری با تاکید بر اینکه آمریکا فکر می‌کرد اقتصاد ایران را با تحریم‌ها از پای در می‌آورد، گفت: این در حالی است که ما به قدرت داخلی خود متکی شده و اتکا به نفت را کاهش دادیم.

نفت ضرر ندارد بلکه نحوه استفاده از آن به ما آسیب زده است نفت نباید هزینه جاری باشد معاون اول رئیس جمهور با اشاره به راه اندازی هزارن شرکت دانش بنیان در کشور، گفت: این شرکت‌ها سرمایه‌های ارزشمندی هستند که در سایه اعمال تحریم‌ها به دست آورده ایم.

جهانگیری در بخش دیگری با بیان اینکه ما مسئولیت پذیرفته ایم تا گره از کار مردم باز کنیم، گفت: باید با همه توان از نسل جوان تحصیلکرده حمایت کنیم.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه نفت برای ما همراه با آثار منفی بوده است، گفت: ما در این سال‌ها هزار میلیارد دلار درآمد نفت داشتیم، توسعه ما همزمان با کره و جلوتر از ترکیه شروع شد اما حالا آنها کجا هستند ما کجا هستیم.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه نفت ضرر ندارد بلکه نحوه استفاده از آن به ما آسیب زده است، گفت: نفت نباید هزینه جاری باشد.

جهانگیری با اشاره به ظرفیت‌های عظیم صنعتی در کشور، گفت: در این حوزه می‌توانیم اقدامات قابل توجهی انجام دهیم به طوری که روی غربی‌ها سیاه شود.

جهانگیری: با کاهش هزینه‌ها باید ۷۰ هزار میلیارد تومان کاهش درآمد نفتی جبران شود وی در بخش دیگری به توقیف نفتکش ایران توسط انگلیس اشاره کرد و گفت: آنها می‌خواستند با زبان زور با ما حرف بزنند اما حالا فهمیده اند ما هم زبان زور داریم.

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه ایران در خاورمیانه کشور بزرگی است، گفت: ایران حافظ امنیت تنگه هرمز و خلیج فارس بوده و دیگران باید بدانند که پررویی در برابر ایران نتیجه ندارد.

جهانگیری با تاکید بر اینکه با کسی شوخی نداریم، گفت: با کاهش هزینه‌ها باید ۷۰ هزار میلیارد تومان کاهش درآمد نفتی جبران شود.

وی در بخش دیگری با اشاره به ظرفیت‌های استان البرز، گفت: البرز استانی استراتژیک و راهبردی است، سه هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی دارد که برخی از آنها ملی و برخی جهانی هستند.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه استان البرز زمینی بسیار حاصلخیز و آب زیرزمینی قابل قبولی نسبت به بسیاری از مناطق کشور دارد، گفت: واحدهای علم و فناوری متعددی در این استان مستقر است.

یارانه پنهان در ایران بیش از هزار هزار میلیارد تومان است

جهانگیری در ادامه از آسیب‌های اجتماعی به عنوان یک دغدغه جدی یاد کرد و گفت: تاکنون چندین جلسه با رهبر معظم انقلاب در خصوص آسیب‌های اجتماعی داشته‌ایم و پیرامون این موضوع بحث کرده‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه بخشی از این آسیب‌ها ناشی از حاشیه نشینی است، گفت: حاشیه‌نشینی یکی از مسائل اصلی استان البرز است و برخی هم از فقر، نابرابری و اعتیاد ناشی می‌شود.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه این واقعیت‌ها می‌تواند تهدیدی برای توسعه باشد، گفت: از استاندار البرز می‌خواهم این موضوع را با توجه به دانشگاه‌های استان و نزدیک بودن به تهران بررسی کند.

جهانگیری در پایان با اشاره به اینکه یارانه پنهان در ایران بیش از هزار هزار میلیارد تومان است، گفت: اگر یک چهارم این مبلغ را بتوانیم به بودجه بیاوریم دو برابر کسری بودجه جبران می‌شود.

وی اضافه کرد: اتخاذ چنین تصمیمی شجاعت می‌خواهد و کشور در این مقطع به تصمیمات بزرگ نیاز دارد.

کد خبر 4674650

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 3 =