روند و سرعت ساخت مدارس توسط بنگاه‌های اقتصادی قابل قبول نیست

بندرعباس - استاندار هرمزگان گفت: روند ساخت و ساز مدارس جدید که طی تفاهم‌نامه‌ای با صنایع استان در راستای ایفای تعهد بنگاه‌ها منعقد شده است به هیچ عنوان برای من رضایت بخش و قابل قبول نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، فریدون همتی سه شنبه شب در شورای آموزش و پرورش استان هرمزگان اظهار داشت: روند موضوع آموزشی استان بر اساس گزارشی که ادره کل آموزش و پرورش ارائه کرد امیدوار کننده است و نشان از تلاش نظامند و هدفمند در آموزش و پرورش استان دارد.

وی عنوان کرد: بخشی از این روند مثبت ناشی از تلاش و برنامه‌ریزی آموزش و پرورش و بخشی دیگر مربوط به توجه خانواده و دانش آموزان به مسائل آموزشی است که این اگر این دو همسو شوند شرایط آموزشی استان با شتاب بیشتری رشد پیدا خواهد کرد.

استاندار هرمزگان بیان داشت: در هر چهار رشته نسبت به میانگین کشوری رشد بیشتری را داشته‌ایم که نشان از تلاش تمام مؤلفه‌های تاثیر گذار بوده است.

همتی اذعان کرد: امیدوارم با تجزیه و تحلیل این اقدامات، سال جدید را موفق‌تر طراحی کنیم تا نتایج مورد نظر به دست بیاید.

وی ابراز داشت: استان هرمزگان ۱۸ صدم درصد در معدل نسبت به آزمون نهایی دوره قبل در تمام رشته‌ها رشد داشته‌ایم.

استاندار هرمزگان با تاکید بر توجه بیشتر دستگاه‌های استان به اوقات فراغت دانش‌آموزان، تصریح کرد: تا آغاز سال جدید تحصیلی، تجهیز مدارس از همه نظر مورد توجه دستگاه‌های مربوطه باشد و در خصوص نواقص سال گذشته نیز باید آسیب شناسی لازم صورت گیرد تا برنامه‌ریزی صحیحی برای سال تحصیلی جدید وجود اعمال شود.

وی گفت: روند ساخت و ساز مدارس جدید که طی تفاهم‌نامه‌ای با صنایع در راستای ایفای تعهد بنگاه‌ها منعقد شده است به هیچ عنوان برای من رضایت بخش و قابل قبول نیست. بنای ما بر این بود که این مدارس به مهر ماه برسند که اینگونه نیست لذا باید پیگیری‌های لازم توسط دستگاه‌های مربوطه صورت گیرد.

استاندار هرمزگان افزود: در جلسه بعدی روند تعهد این بنگاه‌ها در این زمینه را بررسی خواهیم کرد و علت کندی روند را مشخص خواهد شد.

همتی اظهار داشت: از تمام دستگاه‌های اجرایی انتظار داریم که به همکاری خود با آموزش و پرورش سرعت دهند.

کد خبر 4674813

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =