برخورد قانونی با مدیران متخلف در حوزه ساخت وسازهای غیرمجاز گلستان

گرگان- معاون قضایی دادستان ‌کل کشور گفت: تعدادی از مدیران با وجود اطلاع از تخلفات ساخت و سازهای غیرمجاز از اجرای قانون سرپیچی کرده و باید با این گونه مدیران برخورد قانونی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد حشمتی عصر سه شنبه در حاشیه جلسه ویژه رسیدگی به ساخت و سازهای غیرمجاز در گلستان در گفتگو با خبرنگاران گلستان اظهار کرد: ساخت و سازهای غیرمجاز در ارتفاعات، حریم رودخانه‌ها، راه‌ها و مناطق حفاظت شده محیط زیست گلستان رقم خورده و همچنان هم ادامه دارد.

وی افزود: برخی از ساخت و سازها در منطقه حفاظت شده جهان نما اتفاق افتاده و باید مناطق چهارگانه محیط زیست و منطقه حفاظت شده خط قرمز مسئولان باشد و اغماض در این رابطه قابل پذیرش نیست.

حشمتی با تأکید بر اینکه بناهای غیرمجاز فعلی در روستای زیارت باید تعیین تکلیف و بخشی از آنها باید تخریب و قلع شوند، ادامه داد: این چندمین باری بود که ما از روستای زیارت گرگان بازدید می‌کردیم و متاسفانه وضعیت در مقایسه با گذشته خیلی وخیم‌تر شده و ساخت و سازها بی‌رویه ادامه داشته است.

وی گفت: برخی اقدامات غیرقانونی در روستاها اتفاق افتاه و برخی عرصه‌های ملی جنگلی با درختان بالای ۳۰۰ سال قدمت واگذار شد و در نتیجه آن عده‌ای از متخلفان برای خود در این اراضی سند گرفتند.

حشمتی بیان کرد: باید با اقدام قانونی نسبت به ابطال این گونه اسناد اقدام و عرصه‌های منابع طبیعی به دامن طبیعت بازگردانده شود.

وی اضافه کرد: متأسفانه تمامی مقامات در رابطه با ساخت و سازهای غیرمجاز کوتاهی کرده و باید با مدیرانی هم که در گذشته کوتاهی کردند، برخورد شود.

حشمتی با بیان اینکه باید از این افراد را بازخواست کرد و در خصوص آنهاقانون را اجرا کرد، گفت: مقرر شد دستگاه قضایی استان به شدت در این حوزه وارد شود.

وی بیان کرد: بخش‌های گسترده‌ای در جنوب و شمال این روستا توسط متخلفان مورد دست اندازی و تخریب قرار گرفته و تعدادی از مدیران با وجود اطلاع از این تخلفات از اجرای قانون سرپیچی کردند که باید با این گونه مدیران برخورد قانونی شود.

کد خبر 4674815

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 5 =