لزوم گازرسانی به صنایع و بهبود شرایط زیست محیطی در صنعت یزد

یزد- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد گفت: بحث آلایندگی در صنعت استان اهمیت زیادی دارد و با تحقق گاز رسانی به حوزه صنعت می‌توان شاخص های زیست محیطی صنایع استان را به وضعیت مطلوب رساند.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن صادقیان در دیدار با مدیرعامل، معاونین، مدیران و رئیس‌های ستادی شرکت گاز استان یزد، با تقدیر از فعالیت‌های این شرکت در سالهای اخیر، گفت: خوشبختانه روند گاز رسانی در استان یزد با سرعت خوبی همراه بوده و گزارش‌های عملکرد ارائه شده در گاز رسانی ۱۰۰ درصد به شهرها و ۹۵ درصد روستاهای استان نشانگر موفقیت این شرکت در استان است.

وی در این دیدار ضمن تشریح سیاست‌های معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد نسبت به برپایی جلسات متداوم و هم‌اندیشی با دستگاه‌های اجرایی این حوزه در استان در سال جاری، اظهار کرد: متأسفانه یکی از مشکلات امروز در جامعه مدیریتی استان عدم جانشین پروری و عدم کارآیی و اثربخشی در بدنه کارشناسی دستگاه‌های اجرایی استان است.

وی افزود: امروز بنا به دلایل مختلف از عدم جذب نیروی‌های توانمند و بی توجهی به نیازهای مالی و معنوی کارکنان، تا بی تفاوتی و سرخوردگی و عدم وجدان کاری در کارمندان باعث ایجاد شرایط نامناسب خدمت رسانی به مردم و عدم پویایی و تحرک در فعالیت و وظایف برخی از دستگاه‌ها شده و چون دولت نمی‌تواند نیازهای زیر مجموعه خود را مانند بخش خصوصی برطرف نماید نیروهای کارآمد و توانمند تمایل به کار در بخش‌های خصوصی را دارند.

صادقیان با ذکر توجه مدیران به زیرمجموعه‌های اداری و تلاش در جهت توانمند سازی و ارتقا کارکنان خود در پست‌های معاونت با در نظر گرفتن شایسته سالاری، ادامه داد: امروز در بین دستگاه‌های دولتی همچون شرکت گاز شاهد حضور نیروهای توانمند خوبی هستیم که باید با برنامه ریزی ضمن هدایت، مراقبت و توجه در سالهای بعد به عنوان سرمایه‌های باتجربه دستگاه دولتی با کسب پست‌های مدیریتی، مدیرانی موفق برای استان و کشور شوند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار با تاکید بر برگزاری جلسات هم‌اندیشی مدیران استان با دستگاه‌های ستادی به صورت حداقل دو بار در سال، گفت: با توجه به اهداف حکمرانی خوب که مد نظر استاندار است ما باید در زمینه‌های مشارکت، شفافیت، پاسخگویی به همراه اثر بخشی و کارآمدی و حاکمیت قانون برنامه ریزی و تلاش نمائیم.

وی با تصریح مشارکت دولت، بخش خصوصی و جامعه مدنی در جهت توسعه پایدار، عنوان کرد: وظیفه ما به عنوان مستخدم دولت خدمت‌رسانی به مردم است و برای موفقیت در بسیاری از حوزه‌ها نیازمند مشارکت مردم هستیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار از مدیران حوزه عمرانی استان درخواست کرد تا ضمن شفافیت در فعالیت‌ها و وظایف خود در پاسخگویی مناسب به مردم اهتمام بیشتری داشته باشند و کارآمدی و اثربخشی در تصمیم گیری ها و عملکردهای ما باید دیده شود.

صادقیان افزود: در کارگروه زیربنایی قصد داریم با حرکت به سمت الکترونیکی نمودن کارها، به دنبال کاهش حضور ارباب رجوع در ادارات دولتی و کم نمودن بروکراسی اداری هستیم تا در کمترین زمان تصمیمات اثرگذار و کارآمد گرفته شود.

وی تاکید کرد: بارها از مدیران خواسته‌ام تا در پیاده سازی این سیستم کمک کنند و بدون سرگردان کردن و اتلاف وقت و زمان ارباب رجوع پاسخ نه یا آری به درخواست ارباب رجوع‌ها در اولین مراجعه آنها داده شود، این بسیار مناسب‌تر است تا ارباب رجوع پس از ۶ تا ۷ ماه دوندگی در ادارات پاسخ منفی از کارگروه‌ها و کمیسیون‌ها دریافت کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد شرکت گاز را به عنوان پایه و اساس و زیرساخت استان در بحث رفاه اجتماعی، اقتصادی، کشاورزی و محیط زیست دانست و ادامه داد: امروز در بحث‌های محیط زیستی صنعت باید حمایت‌های لازم را برای گازرسانی به صنایع استان داشته باشیم و مشکلات موجود در این راستا را برطرف و در اجرای این خدمت تسریع نمائیم.

صادقیان در ادامه با اشاره به اهمیت ایجاد صنعت سبز با گازرسانی به صنایع، اظهار داشت: امروز بحث آلایندگی در صنعت برای ما بسیار مهم است حتی می‌توانیم بگوییم که اهمیت آن از موضوع آب صنایع مهم‌تر است که با تحقق گاز رسانی صنایع می‌توانیم شاخص زیست محیطی را به وضعیت مطلوب برسانیم و در بحث بهداشت و سلامت در استان و کاهش بیماری‌ها و آسیب‌های عمومی نیز موفقیت داشته باشیم.

وی با بررسی مباحث مربوط به مدیریت یکپارچه شهری در بستر GIS، گفت: خوشبختانه دستگاه‌های دولتی دارای زیرساخت‌های مناسبی در بانک‌های اطلاعاتی بخصوص GIS هستند ولی همه به صورت جزیره‌ای و جداگانه در دستگاه‌ها عمل می‌کنند که در رأس مدیریت یکپارچه شهری و همچنین مدیریت بحران می‌توانیم با محوریت مدیریت بحران استان و شهرداری در جهت یکپارچگی سازی آنها تلاش کنیم.

گاز یکی از حوزه‌های دارای اولویت در توسعه استان است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری یزد نیز در این نشست ضمن تقدیر از فعالیت‎‌های شرکت گاز استان، گفت: یکی از حوزه‌های دارای اولویت در توسعه استان بحث گاز است که در طول سال‌های اخیر تلاش‌های بسیاری در جهت رشد آن شده است.

محمود شاکری شمسی با اشاره به فرصت استفاده از گاز به عنوان یک نعمت، اظهار امیدواری کرد با همکاری شرکت گاز و اداره کل مدیریت بحران استان شرایطی فراهم شود تا در صورت بروز بحران‌ها مشکلی در شهر و روستاهای استان اتفاق نیفتد.

کد خبر 4675171

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 11 =