وضعیت اقتصادی فعلی حاصل بی‌تدبیری اصلاح‌طلبان است

دبیرکل جمعیت ایثارگران گفت: وقتی از معاون اول رئیس جمهور تا مشاوران اقتصادی رئیس جمهور از اصلاح طلبان هستند، پس بدیهی است که وضعیت اقتصادی فعلی کشور حاصل بی تدبیری اصلاح طلبان است.

محمد جواد عامری دبیرکل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد سهم اصلاحات در ناکارآمدی اقتصادی دولت گفت: برای اینکه سهم اصلاحات را در ناکارآمدی دولت در حوزه اقتصاد بررسی کنیم باید به دو جنبه توجه کنیم؛ اول اینکه مدیریت وزارتخانه‌ها و پست‌های اقتصادی دولت با اصلاح طلبان بوده و دوم اینکه به هر حال اصلاحات در به قدرت رسیدن روحانی نقش داشتند و برای همین موضوع هم سهم خواهی زیادی از دولت داشتند.

وی با اشاره به اظهارات دولتمردان مبنی بر اینکه اثر تحریم‌ها در وضعیت اقتصادی کشور بین ۲۰ تا ۳۰ درصد است، اظهار داشت: وقتی مسئولان دولتی اعلام می‌کنند که اثر تحریم‌ها در وضعیت اقتصادی کشور بین ۲۰ تا ۳۰ درصد است، پس ۷۰ تا ۸۰ درصد وضعیت فعلی به مدیریت اصلاح طلبان در فضای اقتصادی برمی گردد.

دبیرکل جمعیت ایثارگران با بیان اینکه منصوبان رئیس جمهور در جایگاه‌های اقتصادی دولت از جریان اصلاحات انتخاب شده اند، گفت: وقتی از معاون اول رئیس جمهور و بانک مرکزی و وزارت اقتصاد تا مشاوران اقتصادی رئیس جمهور از اصلاح طلبان هستند، پس بدیهی است که وضعیت اقتصادی فعلی کشور حاصل بی تدبیری اصلاح طلبان است.

عامری با بیان اینکه هر چند دلسوزان نظام به دولت تذکر می‌دادند که به مسائل اقتصادی نگاه باندی و جناحی نداشته باشید، گفت: برخی فقط به فکر قدرت هستند و اصلاً به صلاح کشور و مردم توجهی ندارند.

وی با بیان اینکه دولتمردان دو سیاست را می‌توانستند در دولت پیگیری کنند، گفت: ابتدا باید به توان داخلی و متخصصان خودمان در داخل کشور نگاه کنیم و آنها را تقویت کنیم، بعد با تعامل با دنیا، کشور را به پیشرفت برسانیم ولی متأسفانه در این دولت اصل این است که با کشورهای خارجی مذاکره کنیم.

کد خبر 4675178

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 7 =