ضرورت ادامه طرح تجمیع دانشگاه خواجه نصیر

رئیس سابق دانشگاه خواجه نصیر گفت: تصمیم برای اجرای پروژه تجمیع دانشگاه با مسولان و سرپرست دانشگاه است اما اکیداً توصیه می کنم برای پیشرفت این دانشگاه این پروژه اجرایی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علی خاکی صدیق رئیس سابق دانشگاه خواجه نصیر در مراسم معارفه سرپرست جدید دانشگاه خواجه نصیر که امروز در سالن آمفی تئاتر این دانشگاه برگزار شد، با اشاره به فعالیت‌های این دانشگاه در سال‌های ۹۲ تا ۹۸ گفت: در این سال‌ها تعداد دانشجویان کاهش یافت؛ البته به دنبال توسعه کمی نبودیم. از سوی دیگر تعداد اعضای هیأت علمی را افزایش ندادیم اما در هرم اعضای هیأت علمی اصلاحات خوبی صورت گرفت.

وی با اشاره به برنامه این دانشگاه در راستای ارتقای کیفی آموزش عالی گفت: بازنگری در ضوابط جذب هیأت علمی، تمدید قراردادها و اعطای پایه از جمله برنامه‌ها در راستای این سیاست بود. در سال ۹۴ نیز در حوزه آموزش همه دانشکده‌ها ارزیابی درونی و گروه‌های آموزشی نیز رتبه بندی شدند.

رئیس سابق دانشگاه خواجه نصیر ادامه داد: در حوزه پژوهش، طرح حمایت از زمینه‌های ویژه پژوهشی را در دانشگاه در دستور کار قرار دادیم و کار گروهی در همین رابطه تشکیل شد. همچنین از پژوهش‌های آزمایشگاهی و تحصیلات تکمیلی حمایت و به کیفیت مقاله‌ها در تمام مراحل ارتقا پایه و تشویق توجه جدی شد.

وی با بیان اینکه در حوزه روابط بین الملل نیز سند بین‌المللی سازی تدوین و دوره‌های بین الملل مشترک راه اندازی شد، گفت: همچنین برای پذیرش دانشجویان خارجی برنامه ریزی صورت گرفت و فرصت مطالعاتی دانشجویان دکتری افزایش یافت‌.

خاکی صدیق با اشاره به راه اندازی کتابخانه دیجیتال در دوران مدیریتش، گفت: توسعه آموزشی پژوهشی و فناوری در زمینه‌های بین رشته‌ای در ۳ محور توانمندی داخلی کشور، نیازمندی کشور و نوآوری ملی از دیگر برنامه‌های این دانشگاه در سال‌های اخیر به شمار می‌رود.

وی به رشد خوب تعداد قراردادهای ارتباط با صنعت اشاره کرد و گفت: ۴۴ میلیارد تومان در سال ۹۶ قرارداد در حوزه ارتباط با صنعت داشتیم که در میان دانشگاه‌های ایران در رتبه چهارم از لحاظ مبلغ قرار دادها قرار داریم و امیدواریم میزان آن تا پایان سال ۹۸ افزایش یابد.

وی درباره بحث تجمیع دانشگاه گفت: تصمیم برای اجرای پروژه تجمیع دانشگاه با مسولان این دانشگاه و آقای دکتر یزدان دوست است اما اکیداً توصیه می‌کنم برای پیشرفت این دانشگاه این پروژه اجرایی شود.

کد خبر 4675252

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 8 =