مصوبه دولت برای تخصیص ۶ میلیاردی به کمیته ملی المپیک

قرار است دولت در مرحله دوم تخصیص بودجه به کمیته ملی المپیک ۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار در اختیار این کمیته قرار دهد اما صالحی امیری در تلاش برای افزایش این رقم مصوب است.

به گزارش خبرنگار مهر، به فاصله حدود دو ماه بعد از اولین واریزی دولت به حساب کمیته ملی المپیک که از محل اعتبارات سال جاری انجام شد، قرار است به زودی مرحله دوم تخصیص بودجه به این کمیته نیز انجام شود اما هنوز رقم دقیق آن مشخص نیست.

البته دولت، بودجه ۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومانی را برای تخصیص به کمیته ملی المپیک در دومین مرحله توزیع اعتبارات مصوب کرده است اما رضا صالحی امیری در تلاش است این رقم را حتی‌الامکان افزایش دهد.

پیگیری مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو در رشته‌های مختلف و حضور تیم‌ها و ورزشکاران ایران در این میادین موضوعی است که رئیس کمیته ملی المپیک به خاطر آن پیگیرِ افزایش بودجه دریافتی این کمیته در مرحله دوم است تا بتواند سهم بیشتری از رقم بودجه مصوب فدراسیون‌ها (بودجه سال ۹۷ + ۱۰ درصد افزایش) را در اختیارشان قرار دهد.

این در حالی است که در مرحله نخست توزیع اعتبارات میان فدراسیون‌ها، کمیته ملی المپیک معادل ۵۰ درصد اعتبارات مصوب سال گذشته فدراسیون‌ها را در اختیارشان قرار داد. در آن مرحله از تخصیص اعتبارات که اوایل خردادماه انجام شد، کمیته ملی المپیک از مجموع ۲۰ میلیارد بودجه دریافتی خود از دولت رقمی معادل ۱۲ میلیارد (به طور دقیق ۱۱ میلیارد و ۸۸۹ میلیون تومان) به حساب ۴۷ فدراسیون واریز کرد.

۷۱ میلیارد و ۱۰۴ میلیون تومان کل اعتباراتی است که کمیته ملی المپیک در سال جاری می‌تواند از سازمان مدیریت برنامه و بودجه کشور دریافت کند. این رقم با کاهش چهار درصدی رقم اولیه مصوب یعنی ۷۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان، نهایی شد.

کد خبر 4675285

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 5 =