مدیران اسلامشهر درچارچوب قوانین پدافندغیر عامل آمادگی داشته باشند

اسلامشهر- فرماندار اسلامشهر گفت:طبق مصوبه‌ای که ابلاغ خواهد شد همه مدیران اسلامشهردر چارچوب قوانین پدافند غیر عامل باید برای تمام شرایط اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، نظامی آمادگی داشته باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود مرسل پور عصر چهارشنبه در جلسه پدافند غیر عامل شهرستان اسلامشهر طی سخنانی اظهار داشت: پدافند غیر عامل می‌تواند در اشکال مختلف نماد و نمود داشته باشد همانطور که در زمان جنگ از شکل ابتدایی آن استفاده می‌کردیم.

وی با بیان اینکه امروزه مدرن ترین، قوی‌ترین دقیق‌ترین شکل پدافند غیر عامل دفاع سایبری است گفت: دومین مسئله موارد بهداشتی و خوراکی است که این موضوع شامل دفاع پزشکی می‌شود همچنین اگر به طور جزئی‌تر بخواهیم بگوییم دفاع عمرانی، امنیتی دفاعی، مشارکت مردمی، آب و برق، زیست‌محیطی و صنعت معدن کاربردی و سلامت بیولوژیکی همگی بخش‌های مختلف پدافند غیر عامل محسوب می‌شوند.

فرماندار اسلامشهر بیان داشت: ما در کشور نتوانسته ایم پدافند غیر عامل را به معنای واقعی کلمه برای مردم جا بیاندازیم و علت آن این است که نیامده ایم مسئله دفاع غیر نظامی را به صورت یک پکیج برای مردم بیان کنیم و به مردم نگفتیم اگر مواد غذایی غیر بهداشتی ارزان قیمت فروختند نخرند این نوعی پدافند غیر عامل محسوب می‌شود.

مرسل پور عنوان داشت: پدافند غیر عامل در همه بخش‌ها اهمیت خاص خود را دارد و اولین و مهم‌ترین آن آگاه سازی مردم است و نتوانسته ایم در کالبد جامعه این موضوع را تفهیم کنیم لذا مدیر و تیم و کشور و جامعه‌ای موفق است که هر لحظه آمادگی مواجهه با مشکل را داشته باشد.

وی تاکید کرد: طبق مصوبه‌ای که ابلاغ خواهد شد همه مدیران اسلامشهر تا اطلاع ثانوی باید در چارچوب قوانین پدافند غیر عامل باید برای تمام شرایط اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، نظامی و غیره آمادگی داشته باشند.

کد خبر 4675787

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 6 =