۱۴ هزار نفردر اورژانس اجتماعی بهزیستی زنجان مورد پذیرش قرارگرفتند

زنجان-مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: در سالجاری ۱۴ هزار و ۱۰۲ نفر در اورژانس اجتماعی بهزیستی زنجان مورد پذیرش قرار گرفتند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد محمدی قیداری صیح پنجشنبه در جمع خبرنگاران در محل بهزیستی استان زنجان، تعداد پایگاه‌ها و گروه‌های همیاران سلامت روان اجتماعی در استان زنجان را ۴۲ گروه همیار و ۹ پایگاه اعلام کرد.

وی از وجود ۷ هزار و ۶۸۶ پرونده مددکاری اجتماعی در بهزیستی استان زنجان خبر دادو اظهار کرد: از این تعداد ۵ هزار و ۳۹۰ مربوط به زنان و خانواده و سه هزار و ۹۱۱ خانواده هم در این حوزه مستمری‌بگیر هستند.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: درمجموع ۳۳ درصد کل پرونده مددکاری اجتماعی در بهزیستی استان وجود دارد.

محمدی قیداری تاکیدکرد: تعداد هزار و ۵۹۸ دانش آموز و ۱۸۱ دانشجو تحت حمایت معاونت امور اجتماعی بهزیستی استان زنجان هستند.

وی به فعالیت اورژانس اجتماعی اشاره کرد و گفت: مرکز اورژانس اجتماعی در راستای شناسایی و کاهش آسیب‌های اجتماعی با حضور تیم کار شناسی و متخصص فعالیت می‌کند و در سالجاری ۱۴ هزار و ۱۰۲ نفر در اورژانس اجتماعی بهزیستی استان زنجان مورد پذیرش قرار گرفتند.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان تصریح کرد: سازمان بهزیستی تلاش دارد با اورژانس اجتماعی تیم سیار برای مداخلات را داشته باشد و این خدمات باید محدود به مکان و زمان خاصی نباشد.

محمدی قیداری گفت: اجرای طرح همیاران اجتماعی و پایگاه‌های سلامت اجتماعی ازجمله طرح‌هایی است که توسط معاونت اجتماعی بهزیستی استان اجرامی‌شود.

وی ابراز کرد: اورژانس اجتماعی در آسیب‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی فعالیت لازم را دارد و تاکنون هم موفق بوده و اقدامات خوبی را انجام داده است.

کد خبر 4675891

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =