دانشگاه کردستان در بین پنج هزار دانشگاه جهان رتبه ۱۵۵۳ را دارد

سنندج - معاون پژوهشی دانشگاه کردستان گفت: بر اساس رتبه بندی وبومتریکس اسپانیا، دانشگاه کردستان در بین پنج هزار دانشگاه جهان، موفق به کسب رتبه هزار و ۵۵۳ شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی دانشگاه کردستان، کیومرث کرمی اظهار داشت: سیستم رتبه بندی وبومتریکس که در اسپانیا مستقر است، بر اساس تعداد ارجاعات اعضای هیأت علمی در گوگل اسکولار در سال ۲۰۱۹ اقدام به رتبه بندی دانشگاه‌ها کرده است.

وی افزود: در این رتبه بندی، پنج هزار دانشگاه در سراسر جهان بر اساس مجموع تعداد ارجاعات مربوط به ١٠٠ پروفایل برتر اعضای هیأت علمی در گوگل اسکولار ارزیابی شده اند که بر این اساس دانشگاه کردستان با ۵۳ هزار و ١٣٩ مورد ارجاع، موفق به کسب رتبه هزار و ٥٥٣ شده است.

معاون پژوهش دانشگاه کردستان کسب این رتبه را دستاورد مهمی برای دانشگاه تلقی کرد و ادامه داد: بر این اساس رتبه دانشگاه کردستان از دانشگاه‌هایی نظیر دانشگاه بوعلی همدان، خوارزمی، ارومیه، شهید چمران اهواز و زنجان از جایگاه برتری برخوردار است.

کرمی در خصوص تأثیر این رتبه بندی نیز یادآور شد: کسب رتبه و قرار گرفتن دانشگاه کردستان در جمع دانشگاه‌های برتر جهان، افزایش تمایل بیشتر دانشجویان و هیأت علمی برای حضور در این دانشگاه را در پی داشته و علاوه بر این، موجب استقبال از استخدام فارغ التحصیلان دانشگاه نیز می شود.

وی همچنین به تأثیرگذاری اجتماعی کسب این رتبه نیز اشاره کرد و بیان کرد: حضور در جمع دانشگاه‌های برتر جهان در عرصه بین المللی نیز تاثیر مثبت داشته و تمایل دانشجویان خارجی به حضور در این دانشگاه را در پی خواهد داشته و همکاری و مراودات بین المللی را افزایش می دهد.

معاون پژوهش دانشگاه کردستان گفت: دانشگاه با این رتبه بندی ها زنده است و چنانچه بخواهد در سطح بین الملل مطرح بوده و فعالیت داشته باشد، باید برای ارتقای رتبه و جایگاه خود بکوشد.

کرمی همچنین در خصوص اقدامات دانشگاه برای ارتقای رتبه، اتظهار داشت: به منظور ارتقای رتبه و جایگاه دانشگاه، شورای سیاست گذاری رتبه بندی دانشگاه تشکیل شده که رئیس دانشگاه در راس هرم قرار دارد و معاون پژوهشی، معاون آموزشی، رئیس روابط بین الملل و مدیر دفتر نظارت و ارزیابی و چند نفر پژوهشگر شاخص دانشگاه در آن حضور دارند و به دنبال ارائه راهکار و سیاست گذاری برای ارتقای رتبه بندی دانشگاه هستند.

کد خبر 4675896

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 2 =