آب شرب روستای «خاکریز» اسدآباد سالم است/ مقطعی بودن گل آلود بودن

همدان - مدیر امور آب و فاضلاب روستایی اسدآباد از سالم بودن آب شرب در روستای «خاکریز» خبر داد و گفت: بر اساس بررسی‌های اخیر و نمونه برداری از آب شرب این روستا، سلامت آب مورد تایید است.

احد احدی ایمان در گفتگو با خبرنگار مهر اشاره به تاکید فرماندار شهرستان اسدآباد مبنی بر بررسی سلامت آب شرب در روستای خاکریز اظهار داشت: مطابق دستور فرماندار شهرستان در خصوص بر بررسی کیفیت آب در روستای مذکور؛ در هفته جاری، با حضور شخص فرماندار، اعضا شورا و بخشدار؛ کیفیت آب شرب روستای خاکریز مورد بررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه بر اساس بازدید گل آلود بودن تمام وقت آب در روستای خاکریز تأیید نشد؛ عنوان کرد: بخشی از گل آلود بودن آب این روستا در فصل برداشت کشاورزان و هر چند ماه یک بار اتفاق می‌افتد و در مابقی ایام سال مشترکین از آب سالم برخوردارند.

احدی ایمان با تاکید بر اینکه سالم بودن آب شرب در این روستا بر اساس آزمایشات انجام شده توسط همکاران ما گزارش شد؛ اظهار داشت: در بررسی‌های انجام شده کدورت آب یک ان تی اعلام شد در حالی که این عدد کاملاً مطابق با استانداردهای موجود است.

وی همچنین با بیان اینکه سالم بودن آب شرب و کیفی بودن آن از جمله دغدغه‌های ماست؛ گفت: نمونه برداری از آب شرب در بازدید هفته جاری از قسمت‌های مختلف شبکه آبرسانی از جمله منازل مشترکین روستایی انجام شد.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان اسدآباد بار دیگر با تاکید بر سالم بودن آب شرب در این روستا خاطرنشان کرد: گل آلود شدن آب در این روستا مقطعی است و در پاره‌ای از موارد نیز بر اساس جا به جا شدن پمپ آب و ریزش چاه‌های منبع اتفاق می‌افتد.

وی همچنین اعلام کرد: نمونه برداری از آب شرب در شهرستان اسدآباد به صورت مستمر انجام و تمامی آزمایش‌های فیزیکو شیمیایی بر روی نمونه‌های برداشتی به انجام می‌رسد.

کد خبر 4675940

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 7 =