جذب ۱۱۰۰میلیاردتومان اعتباربرای شتاب بخشی به توسعه شهرستان نهاوند

همدان - نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۱۱۰۰ میلیاردتومان اعتبار برای شتاب بخشی به توسعه نهاوند جذب شده است، گفت: تلاش برای کاهش نرخ بیکاری اولویت اصلی است.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن بهرام نیا صبح پنج شنبه در شورای اداری شهرستان نهاوند بابیان اینکه معدل نسبی شهرستان نهاوند در انجام کارها در حوزه‌های مختلف قابل قبول است، گفت: تمام کارهای انجام شده نتیجه تلاش مسئولان شهرستان نهاوند است.

وی با اشاره به سفر وزرای دولت و معاونان رئیس جمهور به شهرستان نهاوند رهاورد این سفرها را زمینه سازی برای توسعه و ایجاد اشتغال در شهرستان نهاوند برشمرد و گفت: سد گرین با ۲۷۵ میلیارد تومان، راه آهن با ۱۷۵ میلیارد تومان، معدن طلای عشوند با ۱۷۰ میلیارد تومان، راه‌های مواصلاتی با ۱۰۰ میلیارد تومان، شبکه توسعه فاضلاب با ۲۳ میلیارد تومان و اعتبارات بخش خصوصی در بحث ایجاد صنایع تبدیلی و سردخانه با اعتبار نزدیک به ۶۰۰ میلیارد تومان در مجموع بیش از یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان را روانه نهاوند کرده است.

بهرام نیا با بیان اینکه شعار نمی‌دهیم و هر آنچه می‌گوئیم یا انجام شده یا در حال اجرا است، گفت: اراده شکل گرفته برای رساندن نهاوند به جایگاه واقعی آن خوب است و در این زمینه کاهش بیکاری و رونق اشتغال اولویت قرار دارد.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نهاوند به یک کارگاه عمرانی تبدیل شده و در هر گوشه این شهرستان فعالیت‌های عمرانی در دست اقدام است، گفت: معدن طلای عشوند با ۱۷۰ میلیارد تومان در دست استخراج است و برای ۱۷۰ نفر اشتغال ایجاد کرده است.

بهرام نیا همچنین با بیان اینکه مجوز کارخانه فروسیلیس دریافت شده و در راستای ایجاد اشتغال قدم برداشته‌ایم، گفت: باید دست به دست هم دهیم تا بیکاری را از وضعیت فعلی آن نجات دهیم.

دامداری‌های بزرگ به علت بدهی به بانک تعطیل شده‌اند

وی به وضعیت تولید شیر در شهرستان نهاوند اشاره کرد و با بیان اینکه متأسفانه وام‌های بانکی و هزینه‌های سنگینی که این وام‌ها بر روی دست دامداران گذشته باعث شده چند دامداری بزرگ نهاوند تعطیل شود، گفت: تولید روزانه شیر در نهاوند حدود ۵۴۰ تن در روز بود که به ۳۰ تن رسیده است چراکه دامداری‌های بزرگ به علت بدهی به بانک تعطیل شده‌اند.

وی همچنین با بیان اینکه هر کس به دنبال مسائل حاشیه‌ای و سیاسی بازی برود مردم از آن بیزارند چرا که چوب سیاسی بازی را خورده‌اند، گفت: کار، تولید، تلاش و سازندگی شعاذ مردم است و همه مسئولان باید در این زمینه همگام باشند.

بهرام نیا به وضعیت کاوش لائودیسه نیز اشاره کرد و با بیان اینکه ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای این اقدام دریافت و با ۱۷۰ میلیون تومان آن ساختمان خریداری شد، گفت: با وجود مشکلات به قول داده شده عمل کردیم اما مجری طرح کاوش اعلام کرد در این کاوش به معبد لائودیسه نخواهیم رسید.

وی با بیان اینکه بنا به گفته مسئول کاوش ساخت و سازهای کشف شده مربوط به دوره قاجار بود و بر این اساس رسیدن به معبد لائودیسه امکان نداشت، اظهار داشت: در این زمینه اهل فن که همان مسئولان تیم کاوش هستند باید اظهار نظر کنند چرا که نمی‌توان تاریخ را تغییر داد.

وی با بیان اینکه اعتبار لازم برای کاوش وجود داشت اما کار متوقف شد که علت آن کمبود منابع نبود، اظهار داشت: به گفته مسئولان کاوش در این محدوده به پایان رسیده و باید فصل دیگری آغاز شود.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انجام کاوش برای رسیدن به معبد لائودیسه مطالبه مردم است، گفت: مطالبات مردم را بی پاسخ نمی‌گذاریم.

توسعه شهرستان نهاوند را به اعتبارات دولتی محدود نکنیم

فرماندار نهاوند نیز با بیان اینکه نباید توسعه شهرستان را به اعتبارات دولتی محدود کنیم، گفت: تجربه نشان داده توسعه هر منطقه رابطه مستقیمی با مطالبات مردم آن منطقه داشته است و به میزانی که ما خواستار توسعه و پیشرفت باشیم و آن را در اولویت خود قرار دهیم و در این راستا دلسوزانه پیگیری کنیم، می‌توانیم مسیر توسعه را طی کنیم.

مراد ناصری تاکید کرد: باید در سهم خواهی‌های حوزه اعتبارات از ظرفیت استاندار، نماینده و امام جمعه شهرستان نهاوند استفاده کنیم و با وحدت و همدلی کمبودها و مشکلات پیگیری شود.

ناصری ادامه داد: با وجود مشکلاتی که سال گذشته در بحث اعتبارات و هزینه‌ها داشتیم از شرایط سخت گذر کردیم و پیش بینی می‌شود در سال مالی پیش رو بهتر از سال قبل عمل کنیم.

فرماندار نهاوند افزود: امسال در حوزه نوسازی مدارس، بنیاد مسکن، گردشگری و شهرداری‌ها اعتبارات خوبی را در نظر گرفته‌ایم و مدیران شهرستان برای حوزه کاری خود باید تعهد ایجاد کنند و اطمینان می‌دهم آنها را تنها نمی‌گذارم و حمایت می‌کنم.

ناصری گفت: ۳۸ میلیارد تومان اعتبار شهرستان نهاوند در سال جاری از سه منبع اعتبارات متوازن، استانی ۳ درصد نفت و گاز بین ۲۶۳ پروژه عمرانی، خدماتی دستگاه‌های اجرایی شهرستان توزیع شد.

کد خبر 4675942

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =