مسئولان برای جلب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات مجلس تلاش کنند

رشت- سرپرست استانداری گیلان با اشاره به اینکه انتخابات مجلس یکی از مهم ترین رودیدادهای سیاسی نظام محسوب می شود، گفت: مسئولان برای جلب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات مجلس تلاش کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، ارسلان زارع عصر پنجشنبه در جلسه شورای اداری گیلان که در سالن غدیر استانداری برگزار شد ضمن تشکر و قدردانی از حضور همه اعضا، اظهار کرد: امروز در جهان و منطقه شاهد حوادث گوناگونی هستیم حوادثی که گاه به تنش میان کشورها و منطقه‌ای از جهان منجر می‌شود.

وی با بیان اینکه این تنش‌ها گاهی در راستای تقویت صلح و دوستی و افزایش روابط مسالمت آمیز بین کشورها هست، افزود: برخی از ناآرامی‌ها در منطقه خاورمیانه و به ویژه اخیراً در خلیج فارس اتفاق افتاد که به صدد سیاست‌های ایرانی هراسی دولت ترامپ و انگلیس بوده است.

امنیت ملی مهم‌ترین اصول حاکمیتی هر کشوری

سرپرست استانداری گیلان در ادامه با اشاره به اینکه ترامپ از ابتدای شکل گیری دولتش در پی ایران هراسی در جهان ویژه در منطقه و در میان کشورهای عربی بوده است، گفت: یکی از مهم‌ترین دلایل این اقدام آمریکا زمینه سازی برای فروش بیشتر سلاح‌های خود به کشورهای عربی است.

وی با تأکید بر اینکه همگان می‌دانند وجود امنیت ملی یکی از مهم‌ترین اصول حاکمیت هر کشوری به ویژه برای ما در چنین منطقه‌ای است، افزود: اولویت و سیاست خارجی ما اجرای منویات رهبری معظم انقلاب و اصول اساسی و بر مبنای سه اصل مهم عزت، مصلحت و حکمت است.

زارع با بیان اینکه سیاست خارجی دولت تدبیر و امید برنامه عزت، مصلحت و حکمت است، گفت: یقیناً منافع ملی ما در گرو تحقق این سه اصل ابلاغی مقام رهبری است بنابراین دولت ایران همواره در راستای تقویت صلح و دوستی در منطقه و میان ملت‌ها و حتی فرا منطقه‌ای عمل کرده است.

وی با تأکید بر اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همچنان در راستای سیاست تنش زدایی و تقویت روحیه صلح و دوستی در حوزه سیاست خارجی خود عمل خواهد کرد، تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران بیش از هر زمان دیگری با اقتدار، در مسیر گام دوم انقلاب اسلامی پس از چهار دهه، تاریخ سرفرازانه را در پیش گرفته است از این جهت هر تهدید برای امنیت ما باشد ایران نیز قطعاً اقدام متقابل می‌کند.

سرپرست استانداری گیلان ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران با تکیه با قدرت الهی، هدایت‌های رهبری، وفاق و همدلی و همه مسئولان نظام و مردم و تدابیر دولت خردگرا و اعتدال در راستای حفظ امنیت ملی عمل می‌کند چیزی که در هفته‌های اخیر شاهد آن بوده‌ایم.

وی با اشاره به اهمیت انتخابات در دوم اسفند ماه امسال برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، اظهار کرد: امسال سالی مهم و حساس و برای ملت، نظام و دولت ایران است. معاندان نظام کوشش می‌کنند با تحریم‌های اقتصادی بر مردم و نظام و دولت ایران فشار آوردن‬د به همین خاطر هرچه این وفاق و همدلی بیشتر باشد آنها زودتر ناامید می‌شود.

عملکرد مسئولان سبب جلب رضایتمندی مردم می‌شود

زارع به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در تاریخ دوم اسفند اشاره کرد و گفت: برگزاری انتخابات، به عنوان یکی از بزرگترین رویدادهای سیاسی و اجتماعی ایران است قطعاً مخالفان مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران خواستار کاهش مشارکت و ناامیدی در میان مردم و ایجاد تنش و اغتشاش خواهند بود اولویت ما حضور حداکثری، سالم و قانونمند برگزار شدن انتخابات است.

وی با بیان اینکه انتظار داریم همه برای انجام این رسالت و آرمان بزرگ متحد بوده و عزم جدی داشته باشند، افزود: هر چه رضایت مردم و امیدواری به دولت و نظام بیشتر باشد آن هدف مهم همه ما که تحقق مشارکت حداکثری است بیشتر خواهد بود در همین راستا عملکرد و خدمات رسانی مسئولان و نتیجه آن به رضایت مردم به عنوان مؤلفه مهم و بسیار تأثیرگذار است باید تلاش کنیم با همه محدودیت‌ها و تنگناها و با ارتباط بیشتر با مردم و تلاش گسترده و تکریم ارباب رجوع در ایجاد رضایت مندی بیشتر آنها گام برداریم.

سرپرست استانداری گیلان با اشاره به اینکه مسئولان باید از مناسبت‌های مختلف برای ایجاد ارتباط با مردم بهره گیری کنند، ادامه داد: باید با حضور در مساجد، نماز جماعت و جمعه‌ها و مصلاها به صورت مستمر و پیوسته در راستای ایجاد ارتباط با مردم تلاش کنیم.

برق دستگاه‌های اداری پرمصرف قطع شود

وی در ادامه به موضوع صرفه جویی در مصرف برق از سوی مشترکان خانگی و صنعتی استان گیلان تأکید و تصریح کرد: این موضوعی است که همگان به اهمیت آن واقف هستیم، مصرف برق در ایران در قیاس با میانگین مصرف کشورهای دنیا به ویژه کشورهای توسعه یافته بسیار زیاد است.

زارع با بیان اینکه شهروندان گیلانی باید در زمان پیک مصرف برق از روشن کردن وسایل پرمصرف جدا خودداری کنند، افزود: همه دستگاه‌های اجرایی و نهادهای عمومی نیز نسبت به اجرای قانون و ضوابطی که هیئت وزیران ابلاغ کرده‌اند در زمینه کاهش مصرف برق اقدام جدی انجام دهند دستگاه‌های که ضوابط را رعایت نکنند شرکت توزیع برق موظف به قطع موقت برق این دستگاه‌ها است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در راستای کاهش نرخ بیکاری باید در حوزه آموزش به ویژه مهارت آموزی اقدامات بیشتری انجام شود، گفت: تصمیماتی در این زمینه گرفته خواهد شد و انتظار داریم همه مسئولان استانی در این زمینه همکاری لازم را با سازمان فنی و حرفه‌ای انجام دهند تا شاهد کاهش نرخ بیکاری باشیم.

کد خبر 4676297

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 6 =