مجوز فروشگاههای زنجیره‌ای به غیر ایرانی ها داده شد

چالوس - نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس گفت: وجود فروشگاه‌های زنجیره‌ای موجب شده تا مغازه‌های خرد تعطیل شود و جای تأسف است که مجوز فروشگاه زنجیره‌ای به غیرایرانی ها داده شود.

به گزارش خبرنگار مهر، قاسم احمدی لاشکی پیش ازظهر جمعه در جلسه رفع موانع تولید غرب استان مازندران که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در چالوس برگزار شد اظهار داشت: وزارت صنعت، معدن و تجارت وزارت بزرگی است و موضوعات مهمی را پیگیری می‌کند.

وی ادامه داد: در موضوع جدا شدن وزارت بازرگانی از وزارت صنعت معدن و تجارت به دنبال نظرات کارشناسی هستیم تا به نتیجه مثبت برسیم و این نشانه این است که فعالیت‌های وزارت فعلی سنگین است و مجلس آنچه که برای مردم منفعت داشته باشد در این موضوع پیگیری می‌کند.

احمدی لاشکی اذعان داشت: در حمایت از تولیدکنندگان که در بانک دچار مشکل هستند مجلس مصوبات خوبی داشت که امیدوارم با اجرایی شدن آن بتوانیم در این زمینه چاره اندیشی شود.

وی گفت: موضوع پسماند برای مازندران بسیار مهم است و امروز در جنگل‌ها زباله ریخته می‌شود و نابودی‌ها را به همراه دارد و موضوع پسماند در بودجه ۹۸ دیده شد و استاندار مازندران پیگیری ویژه ای در این زمینه دارد.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برای موضوع پسماند در سال جاری هزار میلیارد تومان اعتبار گذاشته شده است و باید در این موضوع حساب شده و به نفع مردم اقدام شود.

وی گفت: نیروگاه زباله سوز نوشهر ۹۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که نیاز است توجه ویژه ای به این موضوع شود تا به زودی شاهد رفع مشکل آن شویم.

احمدی لاشکی اذعان داشت: محیط زیست مهم است و اگر معدنی استفاده کند اما نباید نابودی رودخانه را به همراه داشته باشد و معاون باید به امکانات روز دنیا مجهز شوند تا آلودگی محیط زیست را به همراه نداشته باشد.

وی بیان داشت: ضروری است بانک صنعت، معدن و تجارت در شهرستانهای نوشهر و چالوس راه اندازی شود تا بتوانیم مشکلات مردم را مرتفع کنیم.

احمدی گفت: اداره صنعت، معدن و تجارت در چالوس ساختمان مناسبی ندارد و انتظار داریم وزیر صنعت، معدن و تجارت در این زمینه چاره اندیشی کند.

وی گفت: فروشگاه‌های زنجیره‌ای خوب است اما نه برای همه مناطق و این همه فروشگاه‌های زنجیره‌ای در چالوس و نوشهر موجب شده تا مغازه‌های خرده فروشی تعطیل شود و به فردی اجازه فروشگاه‌های زنجیره‌ای داده‌اید که ایرانی نیست و نیاز است در شهرستان کمیسیون مربوطه اجازه تأسیس چنین فروشگاهی را داده باشند.

کد خبر 4676553

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =