استخراج معدن منافاتی بامبانی زیست محیطی ندارد/ ۳۵ برنامه کسب وکار

چالوس - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: استخراج از معادن منافاتی با مبانی زیست محیطی و منابع طبیعی ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا رحمانی پیش ازظهر جمعه در نشست رفع موانع تولید غرب مازندران در چالوس با اشاره به بازدیدهای صورت گرفته از معادن و واحدهای صنعتی غرب مازندران اظهار داشت: در حوزه معادن، کار استخراج از معدن منافاتی با مبانی زیست محیطی و منابع طبیعی ندارد.

وی افزود: در کشورهایی که شرایط مازندران را دارند، کار صنعت و معدن تعطیل نیست و استخراج از معدن وجود دارد و با توجه به پیشرفت علم، وضعیت صنعت و معدن در حال حاضر بسیار متفاوت است.

رحمانی با عنوان اینکه در حوزه صنعتی پیشرفت‌های چشمگیری داریم گفت: در حال حاضر در دهها شهر برای تصفیه فاضلاب در حال انعقاد قرارداد هستیم و این را پیشرفت علم و تکنولوژی برای ما مهیا کرده است.

وزیر صنعت یادآور شد: در روزهای آینده کارخانه اسید مس در سرچشمه راه اندازی می‌شود که این نشان می‌دهد که صنعت برای حفظ محیط زیست حساسیت لازم را دارد و حفظ مسائل زیست محیطی و رونق تولید وظیفه همگانی است.

وی با اظهار اینکه اکتشاف معادن در مازندران در دست استخراج است افزود: آینده مازندران در حوزه معادن افق روشنی دارد زیرا توسعه استان را نمی‌توان متوقف کرد و مازندران استانی است که کشور را اداره می‌کند.

وزیر صنعت با بیان اینکه سرمایه درگردش مشکل واحدهای تولیدی به شمار می‌رود گفت: برای رونق تولید باید کارجهادی و به فرمایش مقام معظم رهبری عمل کنیم.

۷ محور و ۳۵ برنامه برای رونق کسب و کار داریم

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه هفت محور و ۳۵ برنامه برای رونق تولید در سال جاری طراحی شده است گفت: رونق تولید، توسعه صادرات، فناوری، بازار و مباحث مالی و بهبود فضای کسب و کار از محورهای توسعه کسب و کار است.

وی ادامه داد: امر توسعه در استان مازندران را نباید متوقف کنیم و نگوییم که مردم ساخت و ساز نکنند لذا باید به دنبال کاهش هزینه‌ها برای مردم باشیم و اگر رعایت کنیم و تعداد محدودی واحد معدنی را مجوز بدهیم از تخریب منابع طبیعی و برداشت‌های غیرمجاز نیز جلوگیری می‌کنیم.

رحمانی تاکید کرد: باید تمام تلاش مدیران این باشد مشکلات در استان رفع شود و نباید موضوعات استانی را برای رفع مشکل به تهران بفرستیم و دوستان باید در استان بتوانند مشکلات خود را رفع کنند.

وی بیان داشت: شهرک صنعتی مرزن آباد یک ظرفیت خوب برای تولید در استان مازندران است و واحدهای صنعتی خوبی در این شهرک در حال فعالیت هستند و نیاز است بانک‌ها برای رونق تولید در این شهرک حمایت کنند.

رحمانی گفت: در چند واحد تولید کننده‌ای که در کلاردشت و مرزن آباد بازدید کردم متأسفانه شاهد بودیم بانک‌ها همکاری لازم را نداشته‌اند که نیاز است در این زمینه پیگیری ویژه ای شود و انتظار ما این است بانک‌ها شخصاً از واحدهای تولیدی بازدید کنند و سیاست نظام رونق تولید است.

وی گفت: در سالجاری همه واحدهای تولیدی و صادراتی می‌توانند ۵۰ درصد کالا وارد کنند و دوستان نباید در این زمینه نگرانی داشته باشند.

کد خبر 4676561

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 11 =