دوره جریان شناسی تبیین بیانیه گام دوم در بوشهر برگزار شد

بوشهر - نخستین دوره سلسله مباحث حوزه انقلابی با موضوع جریان شناسی گفتمان گام دوم انقلاب در حوزه علمیه خواهران استان بوشهر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر پیش از ظهر جمعه در این دوره با تاکید بر خواندن متن بیانیه گام دوم انقلاب اظهار داشت: این بیانیه موازی با تصویرسازی از سرگذشت و سرنوشت انقلاب در چهل سال اول و دوم، در صدد صورت بندی مفهومی و مرزبندی معنایی ایده انقلاب است.

فاطمه یوسفی افزود: این بیانیه گوشزد می‌کند که اگر از مفاهیم کلیدی و ایده‌های پایه‌ای انقلاب صیانت نشود، انقلاب می‌تواند به غیر انقلاب یا ضدانقلاب تبدیل شود. اگر ایده انقلاب از بین برود، انقلاب هم از بین می‌رود یا ایده دیگری به جای ایده انقلاب می‌نشیند و وضعیتی را می‌سازد که ظاهری انقلابی و باطنی غیرانقلابی دارد.

وی ادامه داد: کمیته‌هایی برای اجرایی شدن این بیانیه باید در حوزه‌های علمیه تشکیل شود تا قشر حوزوی بالاخص حوزه علمیه خواهران نیز به نحوی در این جهاد بزرگ برای ساختن کشور سهیم باشند.

یوسفی با اشاره به محور اصلی بخش بیانیه مقام معظم رهبری گفت: مقام معظم رهبری، انقلاب را مهم‌ترین حادثه عصر حاضر می‌دانند که تحول را در فضایی که از دین و معنویت خالی بود، ایجاد کرد.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر اظهار داشت: انقلاب اسلامی با شعار آزادی، اخلاق معنویت، عزت و استقلال آغاز شده است و در حال حاضر نیز وظیفه ما این است که از آزادی و استقلال این انقلاب دفاع کنیم.

وی افزود: این بیانیه در حال ارائه یک گفتمان جدید از انقلاب اسلامی است. این متن کاملاً یک گفتمان را تبیین می‌کند و اگر انتظار داشته باشیم با یک متن سند چشم‌اندازگونه، راهبرد و راهکار، برنامه چهل‌ساله‌ی پیشرفت و مانند این مواجه باشیم حتماً اشتباه است.

کد خبر 4676682

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =