نبایدانتخابات شورایاریها سیاسی می شد

رییس ستاد شورایاری ها در شورای چهارم شهر تهران گفت: یکی از تشکیلات سیاسی اعضای خود را ملزم به شرکت در انتخابات و ارسال عکس کرده بود.

مرتضی طلایی در گفت و گو با خبرنگار مهر، در پاسخ به این پرسش که در چهارمین دوره انتخابات شورایاری محلات چه تعداد کاندیدا و میزان مشارکت مردم چه تعداد بود، گفت: در چهارمین دوره انتخابات شورایاری ها حدود ۱۴ هزار و ۵۰۰ نفر کاندیدا شده بودند و میزان مشارکت دو برابر سومین دوره انتخابات بود یعنی بیش از ۶۰۰ هزار نفر در این انتخابات شرکت کرده بودند.

وی با بیان اینکه در این دوره ما شاهد نمایش انتخاباتی بودیم تا برگزاری یک انتخابات، گفت: بر اساس اخبار پراکنده ای که از صبح به ما رسیده تا ۱۰ صبح تعدادی از ستادهای انتخاباتی محلات ناظر نداشتند و در برخی از محلات نیز هنوز به دلیل نرسیدن صندوق، رای گیری آغاز نشده بود، مکان یابی مناسبی نیز برای صندوق های رای انجام نشده و برخی از صندوق ها در مغازه یا مجتمع های مسکونی قرار داشتند.

طلایی ادامه داد: ما تشکیلاتی نداریم که مشکلات برگزاری انتخابات را بررسی کنیم، این اظهارنظرها بر اساس اخبار و گلایه هایی است که از سطح محلات به ما گفته می شد به طور مثال یکی از تشکیلات سیاسی اعضای خود را ملزم به شرکت در انتخابات و ارسال عکس کرده بود.

وی با بیان اینکه از شورایاری های ادوار گذشته تنها ۲۷ درصد در این انتخابات شرکت کرده بودند، گفت: این موضوع یعنی عدم استقبال شورایاری های دوره های گذشته جای تامل دارد گفته شده ۵۰ درصد کارکنان شهرداری نیز به دلیل سلسله مراتب ملزم به ثبت نام در انتخابات شدند و ۲۰ درصد نیز برخی تشکیلات سیاسی در انتخابات حضور داشتند، بنابراین نمی توان گفت یک انتخابات واقعی محلی با نگاه اجتماعی برگزار شده است.

طلایی تاکید کرد: ورود احزاب سیاسی به انتخابات شورایاری ها کار بسیار اشتباهی بود ما در دوره های گذشته شورا بارها تاکید کرده بودیم این نهاد اجتماعی را نباید سیاسی کنیم. امیدواریم فارغ از نتیجه این نهاد مورد حمایت شورای شهر و مدیریت شهری قرار گیرد و باورمندانه از فعالیت هایش حمایت کنند.

کد خبر 4676801

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 8 =