انقلاب اسلامی ایران توانمندی دین اسلام را به دنیا معرفی کرد

مرند – رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان آذربایجان شرقی پیروزی و حکومت انقلاب اسلامی را موجب نشان دادن توانمندی دین اسلام به دنیا در عرصه‌های مختلف دانست.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین رسول مشهوری، عصر امروز در پنجمین همایش مکتب امام صادق (ع) که با حضور حجت الاسلام والمسلمین علی نعمت زاده امام جمعه مرند، فرمانده سپاه ناحیه مرند و برخی از مسئولان در مؤسسه سرم سازی رازی برگزار شد، با اشاره به اینکه اسلام دین زیبا و کامل‌ترین و پویاترین دین است، اظهار داشت: ما اسلام را نشناخته ایم تا به دنیا نشان دهیم، اسلام درباره تمام زوایای زندگی انسان نظر دارد اما ما از این مسائل غافل شده ایم.

وی افزود: تبعیت دنیا با معرفی درست دین اسلام بیشتر خواهد شد، اروپا امروز کمیسیون دفاع از حقوق بشر و حیوان را تشکیل می‌دهد و به خود می بالد که پیشرفته شده اما هزار و ۴۰۰ سال قبل دین اسلام به این مسائل اشاره کرده است.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه با پیروزی انقلاب اسلامی، دین اسلام از حاشیه به متن آمد، اظهار داشت: استکبار تلاش کردند به نام اسلام، اسلام را بدنام کنند و براین اساس گروه داعش را تشکیل دادند که با پرچم منقش به لااله الاالله، تصویر خشنی از اسلام ارائه دهند.

حجت الاسلام والمسلمین مشهوری افزود: برخی از ما مسلمانان غافل هستیم، گاهی با رفتارها و حرکت‌ها، چهره زشتی از اسلام به دنیا ارائه می‌دهیم، به عنان مثال، قمه زدن به نام امام حسین (ع) بازتاب بدی در دنیا از شیعه نشان می‌دهد.

وی تصریح کرد: امروز باید افتخار کنیم که مسلمان هستیم و الگویی مانند پیامبر داریم که یک مسیحی از پشت بام بر روی سر ایشان خاک می‌ریزد اما وقتی پیامبر چند روز او را نمی بیند و متوجه بیمار شدن او می‌شود، به عیادتش می‌رود که موجب مسلمان شدن این مسیحی می‌شود.

میزان چاپ قرآن در دنیا چندصد برابر شده است

وی خاطرنشان کرد: هنر امام خمینی (ره) این بود که دین را که به حاشیه رانده شده بود به متن زندگانی برگرداند، برخی معتقدند بودند دین مانع پیشرفت و رشد کشور در ابعاد مختلف می‌شود.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان آذربایجان شرقی افزود: انقلاب اسلامی به دنیا ثابت کرد که اسلام برای اداره کردن جامعه حرف برای گفتن دارد و در هر عرصه‌ای صاحب نظر است و امام خمینی (ره) اسلام را در دنیا مطرح کرد.

حجت الاسلام والمسلمین مشهوری اذعان داشت: انقلاب اسلامی ایران در ۴۰ سالگی به تکامل و سن کمال رسیده است، به دنیا ثابت کردیم که اسلام برای اداره جامعه ایده دارد.

وی با بیان اینکه ایران در گذشته در خاورمیانه حیات خلوت آمریکا و اسرائیل بود، حتی اجازه نمی‌دادند متخصصان ایرانی دست به آچار بزنند و حاکمان ما بدون اذن آنها آب نمی‌خوردند و به پرچم و سگ سفارت آمریکا احترام می‌کردند، ابراز داشت: اما امروز ایران به جایی رسیده که رئیس جمهور آمریکا پیام کتبی به دست نخست وزیر ژاپن می‌دهد تا پیامش را به رهبر انقلاب اسلامی برساند اما رهبر انقلاب آن پیام را تحویل نمی‌گیرد.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان آذربایجان شرقی اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، میزان چاپ قرآن کریم در دنیا چند صد برابر شده است چرا که مردم می‌خواهند بدانند چرا انقلاب اسلامی در دنیا الگو شده و اسلام چه حرفی برای گفتن دارد.

نماز جمعه از زیبایی‌های اسلام است

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان آذربایجان شرقی در بخش دیگری نماز جمعه را یکی از پویایی‌های دین اسلام دانست و عنوان کرد: اسلام برای روز تعطیل فرد مسلمان هم برنامه دارد و از او می‌خواهد در نماز جمعه شرکت کند و در قبال آن فضیلت بسیاری را می بخشد.

حجت الاسلام والمسلمین مشهوری با بیان اینکه درباره نماز جمعه کوتاهی کرده ایم، افزود: راجع به اهمیت نماز جمعه غفلت کرده ایم، ائمه جمعه درباره هر مناسبتی در طول سال صحبت می‌کنند اما کمتر به اهمیت اقامه نماز جمعه پرداخته شده است.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان آذربایجان شرقی با اشاره به سالگرد اقامه اولین نماز جمعه در انقلاب اسلامی گفت: امروز ۹۰۰ نماز جمعه در سطح کشور فعالیت می‌کند که اولین نماز جمعه نیز در ۵ مرداد سال ۵۸ به حکم امام خمینی (ره) اقامه شد.

حجت الاسلام والمسلمین مشهوری با بیان اینکه نهاد نماز جمعه ردیف بودجه ندارد، افزود: نهاد نماز جمعه افتخارش این است که مردمی بوده و تحت امر ولی فقیه فعالیت می‌کند.

وی گفت: این فریضه الهی در کشور تعطیل شده بود، اما به برکت انقلاب اسلامی احیا شد که هر هفته این فریضه عبادی سیاسی تکرار می‌شود.

کد خبر 4676822

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 11 =