آخرین وضعیت ۴خطه کردن محور ایلام-مهران/۸۲ کیلومتر آماده شد

ایلام - استاندار ایلام ضمن تشریح آخرین وضعیت چهارخطه کردن محور ایلام-مهران برای اربعین ۹۸، گفت: بیش از ۸۲ کیلومتر از این مسیر چهار بانده شده و مابقی مسیر تا قبل از اربعین تکمیل می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی روز جمعه ضمن بازدید از محورهای مختلف پروژه چهاربانده کردن محور ایلام-مهران و بازدید از دیگر زیرساخت‌های مرز مهران برای اربعین اظهار داشت: طرح چهارخطه کردن محور جاده ایلام به مهران که از تقاطع غیر همسطح ارغوان شهر ایلام شروع می‌شود، ۱۰۲ کیلومتر تا پایانه مرزی مهران طول دارد.

وی عنوان مرد: هم اکنون ۸۲ کیلومتر آن به صورت چهارخطه عملیات اجرایی آن به اتمام رسیده و ۲۰ کیلومتر باقیمانده در ۳ قطعه تا قبل از اربعین امسال در خصوص رفع گره‌های گرافیکی و گلوگاه‌های مسیر اقدام می‌شود.

سلیمانی دشتکی با اشاره به قطعه اول این مسیر، عنوان کرد: در قطعه تونل کربلا به طول ۷۶۰ متر عملیات حفاری آن به اتمام رسیده و در ایام اربعین در صورت لزوم به صورت اضطراری (با رویه شنی) مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: علاوه بر تونل یادشده، ۱۴۰ متر از حفاری تونل ۸۴۴ متری بعد از دو ماه انجام شده است‌.

استاندار ایلام اظهار داشت: لازم به ذکر است در قطعه اول که طول آن ۱۱ کیلومتر است، چهار کیلومتر مورد بهره برداری قرار گرفته و ۳ کیلومتر دیگر به علاوه یک دستگاه پل بزرگ تا قبل از اربعین امسال مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به قطعه دوم این طرح نیز اظهار داشت: طول این قطعه ۱۹ کیلومتر است که تاکنون ۱۰ کیلومتر آن به صورت چهارخطه مورد بهره برداری قرار گرفته و ۹ کیلومتر باقی مانده تا قبل از اربعین به اتمام خواهد رسید.

وی در مورد قطعه سوم نیز گفت: طول این قطعه ۴۰ کیلومتر است که ۳۰ کیلومتر از آن به صورت چهار خطه مورد بهره برداری قرار گرفته و از ۱۰ کیلومتر باقی مانده چهار کیلومتر عملیات اجرایی آن به اتمام می‌رسد.

سلیمانی دشتکی عنوان کرد: لازم به ذکر است تقاطع غیر همسطح ارغوان تا قبل از اربعین تکمیل و مورد بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود: احداث ابنیه و بهسازی و آسفالت راه دسترسی به یادمان قلاویزان به طول ۴ کیلومتر که در مدت یک ماه و نیم به انجام رسیده است.

استاندار ایلام در مورد برگزاری میز خدمت در استان ایلام و شهرستان مهران نیز اظهار داشت: طی سه ساعت بیش از ۳۰۰ مورد درخواست مردم مهران توسط مسئولان اجرایی استان بررسی شده است.

کد خبر 4676841

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =