افزایش شدید خود آزاری و خشونت در زندان های کودکان انگلیس

بنابر اعلام وزارت دادگستری انگلیس میزان خشونت، خود آزاری و خودکشی در زندان های این کشور به بالاترین سطح خود رسیده است.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از گاردین، میزان خود آزاری، خودکشی و انواع آزار و اذیت‌ها در زندان‌های لندن در مقایسه با سال‌های گذشته به بالاترین سطح خود رسیده است.

بنا بر اعلام وزارت دادگستری انگلستان، آمار خود آزاری در زندان‌های این کشور از ابتدای امسال تا ماه مارس، ۲۴ درصد رشد داشته و به رقم ۵۸ هزار مورد رسیده است. این در حالی است که این رقم سال گذشته برابر با ۳۴ هزار و ۴۲۵ مورد بوده است.

به علاوه علیرغم سرمایه گذاری‌های دولت برای کنترل رفتارهای آسیب زا و خشونت‌آمیز زندانیان، میزان خود کشی‌ها در سال ۲۰۱۹ نیز رشد داشته و از ابتدای سال جاری ۸۶ مورد خودکشی گزارش شده است.

دبورا کالس یکی از گزارش دهندگان این مطلب درباره وضعیت زندان‌های انگلیس می‌گوید: مرگ، خودکشی، خودآزاری، خشونت و اعتصاب غذا روند روزانه زندان‌های انگلیس است و عدم وجود نظارت موجب ادامه این روند شده است.

اساس آمارها، میزان خشونت در زندان‌های کودکان نیز به شدن افزایش یافته و از وضعیت بدی برخوردار است. به طوری که از ابتدای سال تا ماه مارس میزان خود آسیبی کودکان زندانی ۳۰ درصد افزایش یافته است. به علاوه سطح خشونت و آزار و اذیت نیز با رشدی بیش از ۱۸ درصد در سال ۲۰۱۹، به ۲ هزار و ۳۳۰ مورد رسیده است.

پتر داسن مدیر زندان اصلاحات می‌گوید: جمعیت زندان‌های انگلیس و به ویژه لندن بسیار بالا است و همین عامل موجب کمبود نظارت‌ها، ضعف خدمات بهداشتی و درمانی شده است.

وی افزود: نبود خدمات درمانی و بهداشتی کافی موجب افزایش مرگ و میرها و خشونت‌ها در زندان‌ها شده است. به علاوه اغلب زندانیان به بیماری‌های سلامت روان مبتلا هستند اما هیچ گاه مورد درمان قرار نگرفته و همین عدم درمان عامل بروز رفتارهایی ازجمله خودکشی و خشونت شده است.

کد خبر 4677416

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =