احداث سرشاخه گیر در مازندران نیازمند اعتبار است

ساری - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران با تاکید براحداث سرشاخه گیر برای کنترل روان آب ها، اجرای این طرح را نیازمند تامین اعتبار لازم دانست.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی رازجویان شامگاه شنبه در جلسه شورای حفاظت منابع آب استان با تاکید براینکه احداث سرشاخه گیرها باید از برنامه‌های مهم در حوزه آب باشد خاطرنشان کرد: دستگاه‌های مسئول در حوزه آب باید اهمیت ویژه ای برای این حوزه قائل شوند. ‎

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران در جلسه شورای حفاظت منابع آب استان با اشاره به اینکه احداث سرشاخه گیرها باید از برنامه‌های مهم در حوزه آب باشد که نیازمند بودجه و اعتبار لازم است خاطرنشان کرد: دستگاه‌های مسئول در حوزه آب می‌بایست اهمیت ویژه ای برای این حوزه قائل شوند و از مسائل خطرآفرین سیلاب به عنوان راهبردی مؤثر در تزریق منابع آبی زیرزمینی بهره ببرند.

وی افزود: با استفاده مناسب از مسائل منفی و خطرآفرین سیلاب می‌توان نسبت به احداث سدهای آبی در راستای مهار آب‌های سطحی اقدام کرد.

رازجویان تصریح کرد: می‌توان با اولویت بندی موضوعات مربوط به آب، کمبود آب‌های زیرزمینی را جبران و سطح آب‌های زیر زمینی را افزایش دهیم و شاهد بهره وری مناسب از منابع آبی باشیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران اظهار کرد: کنترل مناسب و مشخصی نسبت به میزان و کیفیت آب خروجی از طرح‌های پرورش ماهی باید صورت گیرد.

وی یادآور شد: کنترل و هدایت آب‌های سطحی در مدیریت منابع مالی حوزه کشاورزی و آب تأثیر بسزایی دارد که باید در این بخش مطالعات و فرآیندهای راهبردی لازم صورت گیرد، مطالعات حوزه آب و اقدامات مدیریتی در این بخش می‌بایست از اولویت‌های اصلی دستگاه‌های عضو شورای حفاظت از منابع آب استان قرار گیرد.

جلسه شورای حفاظت منابع آب استان مازندران و کارگروه سازگاری با کم آبی با سه دستور کار در خصوص بررسی برنامه عملیاتی طرح آبخیزداری در استان، بررسی کمی و کیفی آب در مزارع پرورش ماهی سردابی و بررسی مطالعات حفاظت کیفی منابع آب سدهای تأمین کننده آب شرب استان برگزار و کلیات هر یک از برنامه‌های ارائه شده تصویب شد.
 

کد خبر 4677817

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 14 =