قزوین در آستانه تبدیل شدن به یک مرکز بزرگ تحقیقاتی و علمی است

قزوین- استاندار قزوین گفت:با وجود ظرفیت های مهم تحقیقاتی و فنآورانه در قزوین و ساخت مجتمع درمانی، پژوهشی جهاد دانشگاهی، استان قزوین در آستانه تبدیل شدن به مرکز بزرگ علمی و تحقیقاتی است.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمحمد زاهدی ظهر یکشنبه در مراسم کلنگ زنی ساخت مجتمع تحقیقاتی، درمانی و آموزشی جهاد دانشگاهی قزوین در شهرک مینودر اظهار داشت: جهاد دانشگاهی نهادی شاخص است که توانسته دستاوردهای علمی و پژوهشی خوبی داشته باشد.

وی افزود: همه نظام‌های سیاسی معمولاً با تغییراتی که ایجاد می‌شود ساز و کارهای خود را ایجاد می‌کنند و پس از انقلاب در کشور نیز توسط امام راحل سازمان‌ها و نهادهای متعددی را در حوزه‌های نظامی، دفاعی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تأسیس کردند تا فعالیت شود و بدون اغراق مجموعه جهاد دانشگاهی توانسته یکی از نهادهای موفق باشد و نمره قبولی بگیرد.

استاندار قزوین یادآور شد: نیازهای بشر انسان را به سمت توسعه پیش می‌برد لذا باید نیازها را درست شناسایی کرد و سرمایه‌ها را در همان مسیر هدایت کرد که در این راستا جهاد توانسته بخوبی نیازها را شناخته و روی آن کار کند.

وی اظهار داشت: ناباروری و شبیه سازی از کارهای شاخص است و قزوین با داشتن موقعیت جغرافیایی و نیروی انسانی و عرصه کشاورزی، صنعتی، علمی و طرح‌های بزرگی مانند شتابگر ملی، پرتو دهنده و چشمه نور؛ پژوهشگاه بنیادین می‌تواند با ساخت این مجتمع در زمینه کارهای درمانی و تحقیقاتی هم گام‌های بلندی بردارد.

زاهدی بیان کرد: شروع این مجتمع تحقیقاتی و آموزشی، درمانی می‌تواند کمک کند تا قزوین به یک مرکز بزرگ علمی، پژوهشی، تحقیقاتی کشور تبدیل شود و پیشرفت‌های علمی آن دو چندان شود.


در ادامه کلنگ ساخت مجتمع تحقیقاتی، درمانی و آموزشی جهاد دانشگاهی استان قزوین به زمین زده شد.

این مجتمع در زمینی به مساحت ۲۱۶۲ متر مربع و ۸۶۹۸ متر زیربنا در ۵ طبقه طبقه ساخته می شود و دارای بخش‌های شیمی درمانی، آزمایشگاه پاتوبیولوژی، درمانگاه ناباروری، مرکز جامع توانبخشی، مامو گرافی، طب تسکینی، بخش‌های آموزشی و پشتیبانی است که توسط سازمان بسیج سازندگی و نظارت دفتر فنی استانداری و جهاد دانشگاهی با ۲۵ میلیارد تومان اعتبار ساخته می‌شود.
 

کد خبر 4678234

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 10 =