بازدید شبانه از کشتارگاه‌های طیور ۳ شهرستان لرستان

خرم‌آباد- مدیرکل دامپزشکی لرستان به همراه معاونان این نهاد از کشتارگاه‌های طیور ۳ شهرستان بروجرد، کوهدشت و خرم‌آباد بازدید و بر روند بهداشتی کشتار طیور نظارت کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، زینب محمدخانی مدیرکل دامپزشکی استان لرستان به همراه معاونت سلامت، حراست و کارشناسان اداره نظارت بر بهداشت عمومی از کشتارگاه‌های طیور بروجرد و کوهدشت به صورت شبانه بازدید کردند.

دکتر شیرنسب رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی اداره کل دامپزشکی لرستان در این رابطه گفت: در بازدیدها ضمن نظارت کامل بر روند بهداشتی کشتار مرغ، مسائل مجوزهای حمل بهداشتی و قرنطینه‌ای مرغ زنده نیز مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: پس از بررسی‌های به عمل آمده، نواقص و مشکلات بهداشتی کشتارگاه‌های مذکور جهت بالا بردن کیفیت گوشت مرغ به مدیران این کشتارگاه‌ها به صورت مکتوب اعلام شد.

رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی اداره کل دامپزشکی لرستان خاطرنشان کرد: همچنین تذکرات لازم به ناظرین بهداشتی برای اعمال وظایف قانونی خود داده شد.

محمدخانی مدیرکل دامپزشکی استان لرستان همچنین از چگونگی روند کشتار مرغ در کشتارگاه‌های طیور شهرستان خرم آباد بازدید کرد و از نزدیک مسائل و مشکلات موجود در این کشتارگاه‌ها را مورد ارزیابی قرار داد.

مدیرکل دامپزشکی استان لرستان در بازدید شبانه از کشتارگاه‌های طیور شهرستان خرم آباد گفت: نظارت‌های بهداشتی و قرنطینه‌ای توسط بازرسین دامپزشکی شهرستان خرم آباد، مسئولین فنی و بهداشتی و بازرسین کشتارگاه‌های طیور و رعایت کامل ضوابط انتقال مرغ زنده از محل مرغداری تا کشتارگاه با گرفتن مجوز بهداشتی حمل توسط مرغدار و صدور آن برای خودروهای واجد شرایط، رصد محموله‌ها تا کشتارگاه و تخلیه در محل کشتارگاه مورد نظر با نظارت مستقیم مسئول فنی کشتارگاه در استان در حال انجام است.

زینب محمدخانی یادآور شد: اکیپ‌های نظارتی اداره کل دامپزشکی استان لرستان و شهرستان خرم آباد به صورت ویژه بر روند کشتار در کشتارگاه‌های طیور نظارت دارند و درصورت مشاهده هرگونه تخلف و مغایرت در مجوزهای صادره، مراتب در اسرع وقت به ارگان‌های نظارتی استان اطلاع رسانی می‌شود.

کد خبر 4678413

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =