دانشنامه فرهنگ، هنر و تمدن کردستان به دنبال جریان سازی فرهنگی است

سنندج - رئیس حوزه هنری کردستان گفت: دانشنامه فرهنگ، هنر و تمدن کردستان به دنبال جریان سازی فرهنگی با محوریت این استان در سطح ملی و بین المللی است.

به گزارش خبرنگار مهر، امین مرادی شامگاه شنبه در نشست خبری رئیس و اعضای شورای علمی دانشنامه فرهنگ، هنر و تمدن کردستان با اصحاب رسانه، اظهار داشت: دانشنامه فرهنگ، هنر و تمدن کردستان یک کار زیرساختی و بنیادی برای خدمت به میراث فرهنگی این سرزمین است.

وی با بیان اینکه دانشنامه فرهنگ، هنر و تمدن کردستان به دنبال جریان سازی فرهنگی با محوریت این استان است، افزود: شناسایی ظرفیت ها و توانمندی های استان کردستان و تلاش برای معرفی این توانمندی ها از ظرفیت دانشنامه بهره برداری شده است و در این راستا سعی می شود تا این مهم به عنوان یکی از اولویت های اصلی دنبال و پیگیری شود.

رئیس شورای علمی دانشنامه فرهنگ، هنر و تمدن کردستان ادامه داد: تلاش برای شناسایی و توصیف دقیق میراث فرهنگی و هنری استان کردستان با رویکرد دانش محور و نشان دادن ظرفیت ها، استعدادها و پتانسیل های فرهنگی استان کردستان از جمله اهداف اصلی تدوین این دانشنامه است.

وی با اشاره به دیگر اهداف تدوین دانشنامه فرهنگ، هنر و تمدن کردستان، یادآور شد: ارائه تصویر روشن از سیمای فرهنگ و هنر استان کردستان و همچنین تلاش برای فراهم کردن زمینه برای مستند کردن ظرفیت های فرهنگی و تمدنی این استان از دیگر اهداف این دانشنامه به شمار می رود.

مرادی گفت: کار تحقیقی، پژوهشی و بنیادی برای کمک به توسعه هر چه بهتر فرهنگ و هنر استان کردستان از دیگر اهداف و ضرورت های تدوین دانشنامه فرهنگ، هنر و تمدن کردستان است.

وی با اشاره به آغاز تدوین دانشنامه فرهنگ، هنر و تمدن کردستان در سال ۹۵، بیان کرد: بعد از گذشت دو سال خوشبختانه چهار عنوان دانشنامه فرهنگ، هنر و تمدن کردستان از جمله کردستان و شرق شناسان، کردستان و مشاهیر سنجرخان، کردستان و ادبیات عامه و کردستان ادب حماسی در روزهای پایانی سال ۹۷ منتشر و عرضه شد.

رییس حوزه هنری استان کردستان اظهار داشت: کار تدوین دانشنامه هم اکنون نیز در حال پیگیری است و به همین دلیل چندین عنوان دیگر در قالب این دانشنامه در مراحل مختلف تدوین قرار دارند.

وی با بیان اینکه انتظار داریم تا پایان سال جاری چندین عنوان دیگر از دانشنامه فرهنگ، هنر و تمدن کردستان رونمایی می شود، افزود: انتظار می رود که در سایه حمایت های مسئولان کشوری و استانی روند تولید و عرضه دانشنامه دنبال و پیگیری شود.

کد خبر 4678754

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =