مهارت آموزی پایگاه اشتغالزایی برای تحقق توسعه اقتصادی است

اراک- استاندار مرکزی گفت: آموزش‌های مهارتی و مهارت افزایی برای کشور پایگاه و جایگاه مطمئن برای ایجاد اشتغال پایدار و توسعه اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید علی آقازاده روز یکشنبه به مناسبت ششم مرداد روز ملی کار آفرینی و ترویج آموزش‌های فنی و حرفه ای، در جمع کارکنان اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: آموزش‌های مهارتی برای هر کشور می‌تواند پایگاه و جایگاهی برای اشتغال پایدار باشد و جمعیت هدف را برای اشتغال آماده کند و در نهایت موجب رشد و بالندگی اقتصاد شود.

وی افزود: آموزش‌های مهارتی می‌تواند نقش مهم و نقش موتور متحرکه برای ایجاد اشتغال داشته باشد، که یکی از این موتورهای متحرکه اداره کل آموزش فنی و حرفه ای است.

آقا زاده بیان داشت: هر سال شاهد گرایش جمعیت جویای کار به سمت این مراکز آموزشی چه دولتی و چه خصوصی هستیم. البته همه اینها روند خوب و توجه به این مراکز را نشان می‌دهد. از سوی دیگر هم گویای این واقعیت است که این مراکز به درستی هدایت شده و کارهای آموزشی و مهارت آموزی و مهارت افزایی را هدفمند و با توجه به نیازهای جامعه به پیش می‌برند.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: در شرایط حساس کنونی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای می‌تواند نقطه قابل اتکایی برای آموزش‌های موردنیاز جوانان در رشته‌های مختلف باشد تا این سرمایه‌های ملی بتواند اشتغال را توسعه بدهد و موجب رونق کسب و کار شود.

آقازاده اظهار داشت: این به عنوان یک فرصت برای استان به شمار می‌رود و در این خصوص باید از اداره کل آموزش فنی حرفه ای حمایت‌های بیشتری صورت بگیرد. البته نباید فراموش کرد هر چه به جلو می‌رویم نیاز جامعه به موضوع آموزش‌های مهارتی و مهارت افزایی بیشتر خود را نمایان می‌کند.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: سال گذشته اولین شورای عالی مهارت آموزی در استان تشکیل شد که خروجی و بازدهی خوبی به همراه داشت. امیدواریم بتوانیم امسال هم با هدف بررسی و پیگیری مشکلات آموزش فنی و حرفه‌ای، دومین شورای عالی مهارت آموزی را در استان مرکزی تشکیل دهیم.

کد خبر 4678787

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 3 =